Dni Jasła i Letnia scena Radia ESKA

Tegoroczne Dni Jasła odbędą się 24 i 25 czerwca. To dwudniowe święto zapowiada się jako pełne radości, kultury i niezwykłych emocji. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie Letnia scena Radia ESKA, na której wystąpi m.in. zespół Zakopower.

Pierwszego dnia będziemy świadkami programu „Do słońca z piosenką i tańcem” w którym, na zakończenie sezonu artystycznego Jasielskiego Domu Kultury, wystąpią uczestnicy jego zajęć (miejsce JDK).

Niedziela, to dzień koncertowy. Jako pierwsi przed widzami zgromadzonymi na terenach MOSIR wystąpią soliści i muzycy Jasielskiego Domu Kultury oraz zespół Ikarus Feel. Gwiazdą wieczoru będzie Zakopower.

Kilka słów o zespole Zakopower

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

… oraz o Ikarus Feel

Zespół Ikarus Feel składa się z 6 osób. To młodzi muzycy grający rock i alternatywę. W skład zespołu wchodzą: Daniel Goral (wokal), Maciek Pluta (gitara basowa), Bartek Cioczek (gitara solowa), Mateusz Pluta(gitara rytmiczna), Czarek Dziadosz (perkusja) oraz Wojtek Janczar (wiolonczela).

ESKA i UMJ