Dni Jasła 2024: Rockowa sobota

Trick Beck, Kobranocka i Róże Europy koncertowo rozpoczęły pierwszy dzień święta Jasła. W sobotę, 22 czerwca br. na scenie w rynku zabrzmiały mocne, rockowe dźwięki oraz utwory starsze i nowsze, mniej lub bardziej znane szerszej publiczności.

Dni Jasła to bardzo ważne wydarzenie, bo to jest zawsze celebracja urodzin miasta. W tym roku zadbaliśmy o to, żeby fani mocnego, rockowego brzemienia przypomnieli sobie najważniejsze utwory Kobranocki i Róż Europy – mówi Elwira Musiałowicz – Czech, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, organizator wydarzenia.

Dookoła rynku znajdowały się stoiska, m.in. jasielskiego Urzędu Miasta, Inkubatora Przedsiębiorczości, Generatora Nauki GEN, Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Najmłodsi ochoczo korzystali z dmuchańców i towarzyszyli rodzicom podczas koncertów.

Jako supprot wystąpił pochodzący z Małopolski Trick Beck, w twórczości którego można usłyszeć utwory inspirowane Jimim Hendrixem oraz zespołami: Led Zeppelin, Breakout czy Perfect. Po krótkiej przerwie i spacerze w centrum miasta na scenie pojawili się weterani dobrego polskiego rocka – Kobranocka. Toruńscy muzycy po raz kolejny pokazali znakomitą formę, zarażając swoją energią publiczność. A ta z całą mocą i siłą śpiewała razem z: Andrzejem „Kobrą” Kraińskim, Jackiem „Szybkim Kazikiem” Bryndalem, Jackiem Moczadło i – najmłodszym z całej ekipy – Mikołajem Toczko. Po koncercie przyszedł czas na autografy i zdjęcia, po które ustawiła się długa, ale cierpliwa kolejka fanów Kobranocki. Sobotni wieczór zakończyły Róże Europy, przypominając swoje największe przeboje. Zespół zagrał w składzie: Piotr Klatt, Bartek Dębicki, Grzegorz Korybalski, Robert „Quba” Kubajek oraz Ryszard Wojciul i Artur Orzech. Ten ostatni wrócił do grupy początkiem stycznia ubiegłego roku, po 33 latach przerwy.

Niedziela również upłynie pod znakiem muzyki. Tym razem na scenie w Jasielskim Bloku Muzycznym zaprezentują się lokalni artyści. Gwiazdą wieczoru, która zakończy Dni Jasła 2024, będzie Dawid Tyszkowski. Czynne będą również stoiska: Urzędu Miasta, Inkubatora Przedsiębiorczości, Generatora Nauki GEN, Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla najmłodszych również nie braknie dmuchańcowych atrakcji.

Święto Jasła to skupisko i natężenie różnych wydarzeń, które zadowolą bardzo różne gusta wszystkich, którzy nas odwiedzą. Mam nadzieję, ze to co przygotowaliśmy sprawi, że nie tylko mieszkańcy Jasła, ale też i okoliczni goście zechcą z nami spędzić ten czas i świętować wspólnie urodziny Jasła – dodaje dyrektor JDK.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Partnerem Dni Jasła 2024 jest Unimot, partnerem motoryzacyjnym – Auto Podlasie Toyota Jasło, natomiast patronat medialny objęło Polskie Radio Rzeszów.

kp