Dni Jasła 2022

Święto miasta w tym roku upłynie pod znakiem animacji rodzinnych i koncertów. Krusher, Liber i Sylwia Grzeszczak, to artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Jasła. Ponadto, organizatorzy: Miasto Jasło, jasielskie instytucje kultury oraz partnerzy wydarzenia – Grupa Lotos i Toyota Jasło – przygotowali mnóstwo atrakcji.

Sobota upłynie pod znakiem animacji rodzinnych. Od godziny 10 będzie można uczestniczyć w happeningu malarskim pod okiem artysty plastyka. O 13 na tereny zielone przy JDK zapraszają miejskie instytucje kultury, które przygotowały dla każdego coś miłego! „Ignacy Łukasiewicz i jego dziedzictwo” – to tytuł wystawy, na którą zaprasza Muzeum Regionalne w Jaśle, o godzinie 17. Po godzinie 18 nastąpi podsumowanie działań happenigowych w JDK. Natomiast o 19 odbędzie się koncert na zakończenie sezonu artystycznego Jasielskiego Domu Kultury, w którym wystąpią uczestnicy zajęć tej placówki. O 21 coś dla miłośników kina w plenerze, zapraszamy na Przystanek Kwiatowa, gdzie odbędzie się projekcja filmu familijnego – „Chłopiec z burzy”, natomiast o tej samej porze w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert pt.: „Smaki Klasycznej Muzyki”, miłośnicy tego gatunku muzycznego zapewne będą usatysfakcjonowani.

Niedziela, to dzień koncertowy. Jako pierwsi przed widzami zgromadzonym na obiektach MOSIRu wystąpią muzycy zespołu Krusher. Formacja ma na swoim koncie trzy albumy, koncertowe DVD i jest znana zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym roku świętuje swoje 20 lecie. Jest to duża gratka dla fanów mocnego gitarowego brzmienia.

Liber – to pseudonim sceniczny Marcina Piotrowskiego, rapera i kompozytora, współzałożyciela hip-hopowej grupy Ascetoholix. Z zespołem rozstał się w 2011 po nagraniu pięciu albumów. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack, Gosia Andrzejewicz, Mateusz Mijal i Natalia Szroeder. W 2013 roku ukazał się jego czwarty album zatytułowany „Duety” pierwszym singlem promującym to wydawnictwo, była kompozycja „Winny” nagrana wspólnie z jaślaninem – Mateuszem Mijalem. Ten krążek przyniósł mu kolejną wygraną podczas Eska Music Awards 2013, w kategorii „Najlepszy artysta”. Podczas koncertu zaprezentuje także utwory ze swojej najnowszej płyty – „ID”.

Kolejną gwiazdą Dni Jasła będzie Sylwia Grzeszczak. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która swoje muzyczne kroki stawiała już w wieku pięciu lat, a debiutowała na scenie w programie „Od Przedszkola do Opola”. Charakterystyczna barwa głosu artystki jest doskonale znana słuchaczom rozgłośni radiowych. Cztery albumy wokalistki pokryły się złotem i platyną, a ich sprzedaż osiągnęła liczbę 250 tysięcy egzemplarzy.

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju Dni Jasła 2022!

JDK