Dni Jasła 2022 – niedziela

Drugi dzień święta miasta upłynął pod znakiem koncertów. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy zespołu Krusher. To im właśnie przypadła w udziale trudna rola formacji otwierającej imprezę. Wywiązali się z niej znakomicie. Przybyli na obiekty jasielskiego MOSiRu mogli usłyszeć m.in. takie kompozycje jak: „Za karę”, „Fading Sun”, „Ogień”, „The River Of Oblivion”, a także covery „Poker Face” z repertuaru Lady Gaga, czy „Zombie”, jeden z największych hitów irlandzkiej formacji The Cranberries. Zespół, który w tym roku świętuje 20 – lecie istnienia udowodnił, że jest w znakomitej formie. Energetyczny koncert w blisko 30 – sto stopniowym upale i w pełnym słońcu oświetlającym scenę przyciągnął miłośników mocnego brzmienia, którzy wypełnili miejsca pod sceną.

W znacznie lepszych warunkach termicznych wystąpił kolejny artysta – Liber. Przedstawiciel polskiego rapu przedstawił sporej grupie fanów swoje największe przeboje. Publiczność wysłuchała m.in. utworów: „Skarby”, „Świat oszalał”, „Dobre myśli”, „Nowe szanse”, „Co z nami będzie”, „Nie patrzę w dół” czy „Czyste szaleństwo”. Nie obyło się bez bisów i wspólnego śpiewania m.in. przeboju „Winny”, który artysta nagrał wraz z jaślaninem Mateuszem Mijalem. Liber podziękował jasielskiej publiczności za dobrą znajomość tekstów i cieple przyjęcie.

Koncertowy wieczór Dni Jasła 2022 zakończył występ Sylwii Grzeszczak. Artystka weszła na scenę kilka minut po godzinie 21 wzbudzając ogromny aplauz wśród tłumów miłośników jej twórczości. Rozpoczęła swój koncert od bardzo energetycznie wykonanej „Karuzeli”. Później sięgnęła po kompozycje „Na zakręcie” i „Flirt”. Następnie zrobiło się bardzo lirycznie dzięki utworom „Księżniczka” i „Sen o przyszłości”. Dużo emocji wzbudził ogłoszony tuż przed koncertem konkurs „Zaśpiewaj z Sylwią Grzeszczak”. Jego uczestnicy musieli polubić fanpage artystki na Instagramie i napisać, dlaczego to właśnie z nimi powinna zaśpiewać. Ostatecznie Sylwia Grzeszczak wybrała siedem osób, które zaśpiewały z nią na scenie utwór „Małe rzeczy”. Artystka tego wieczoru wykonała niemal wszystkie swoje przeboje z „Tamtą dziewczyną” na czele. Nie zabrakło także bezpośredniego kontaktu z fanami i przybijania „piątek” czy wykonywania pamiątkowych fotografii.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Jasło i jasielskie instytucje kultury, natomiast partnerami Grupa Lotos i Toyota Jasło.

pch