Dni Jasła 2021

Seila, Sad Smiles, Lanberry oraz Raz, Dwa, Trzy to zespoły, które wystąpiły podczas tegorocznych Dni Jasła. Impreza odbyła się 22 sierpnia br. na jasielskim rynku.

Niedzielne koncertowanie rozpoczęła Seila, jasielski zespół który powstał w 2017 roku. Na światło dzienne muzycy wyszli jednak dopiero po skończeniu materiału w 2020 roku.Seila, obecnie już w trzyosobowym składzie (Michał Wiśniewski – wokal , gitara basowa; Karol Żygłowicz – gitara oraz Wiktor Lechwar – perkusja) gra szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, a w ich twórczości pobrzmiewają echa RageAgainst the Machine, Biffy Clyro z okresu „Ellipsis”, 3 Doors Down czy Pearl Jam.

Po Seili na scenie zaprezentował się młody, energetyczny pochodzący z Tarnowa Sad Smiles. Zespół  – zwycięzca Word Talent Show – tworzy czterech nastolatków, kochających muzykę. Średnia wieku w kapeli to15 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę, tworzą własne piosenki. Chłopcy zagrali wiele koncertów, wystąpili m.in. jako support przed Pawłem Domagałą na Fortach Kleparz w Krakowie. W Jaśle zostali przyjęci bardzo gorąco i serdecznie.

Pierwsza z gwiazd wieczoru – Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, oczarowała wręcz publiczność  i porwała do wspólnej zabawy. Podczas wieczornego koncertu ze sceny popłynęły dźwięki muzyki z jej najpopularniejszych utworów, które śpiewała razem z widownią. Po występie artystkarozdawała autografy i pozowała z fanami do wspólnych zdjęć.

Kolejną gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Raz, Dwa Trzy, który na polskiej scenie muzycznej jest obecny od ponad trzydziestu lat. Podczas poetycko-muzycznego koncertu w Jaśle, muzycy wykonali  swoje największe przeboje.

W tym roku formuła Dni Jasła została poszerzona o dodatkowe wydarzenia, bo oprócz koncertów, które odbyły się w niedzielę, instytucje kultury przygotowały imprezy towarzyszące. W Jasielskim Domu Kultury od 23 do 27 sierpnia br. potrwają warsztaty bigbandowe, we wtorek 24 sierpnia br. odbędzie się spotkanie z Pawłem Lamparskim, mistrzem masażu, w środę – 25 sierpnia zapraszamy na Pociąg do kultury, natomiast kolejne dwa dni upłyną pod znakiem muzyki: 26 sierpnia odbędzie się koncert muzyki klasycznej, a dzień później – koncert wieńczący warsztaty bigbandowe. Dla sympatyków aktywnego spędzania czasu, w sobotę, 28 sierpnia, organizujemy wycieczkę rowerową okolicami Jasła.

Organizatorami Dni Jasła 2021 są Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury.

(JDK)