Czar dwudziestolecia międzywojennego

Najpiękniejsze pieśni i słynne skecze z lat 20. i 30. XX wieku zabrzmiały w sobotnie popołudnie (10 lutego br.) ze sceny Jasielskiego Domu Kultury podczas spektaklu pt. „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Aktorzy Teatru Antrakt, działającego w JDK znakomicie oddali klimat minionej epoki.

Scena sali widowiskowej zamieniła się tego wieczoru we wnętrze eleganckiej kawiarni, gdzie goście zamawiając u kelnera znamienite trunki, snuli opowieści i dykteryjki z życia ówczesnych mieszczan. Spektakl otworzyła kompozycja „Tango Milonga”, wprowadzając widzów w odpowiedni nastrój. Artyści, którzy wmieszali się w publiczność na widowni, przedstawili znakomity skecz o kapeluszu, a następnie udali się na scenę, gdzie tego wieczoru królował dobry humor i niezapomniane szlagiery, tytułowe „Powróćmy jak za dawnych lat…” oraz „Może kiedyś innym razem”, „Kogo nasza miłość obchodzi?”, „Wspomnij mnie” czy „Odrobinę szczęścia w miłości”. Przybyli na spektakl miłośnicy tamtego okresu w polskiej kulturze, nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Na bis zabrzmiała kompozycja „Jesienne róże”, znana również z repertuaru Mieczysława Fogga.
Reżyserem widowiska był Jacek Buczyński, instruktor teatru dla dorosłych. Występującym akompaniowała Ewa Grzebień, instruktor śpiewu. Dekorację sceniczną przygotowali: Anna Brożyna, instruktor ds. plastyki i Tomasz Olbrot.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia było Auto Podlasie Toyota Jasło.

pch