Baranovski w JDK

W maju w Jasielskim Domu Kultury wystąpi twórca m.in. takich hitów, jak: „Czułe miejsce” czy „Lubię być z nią”. Baranovski w Grodzie Bartłomieja zaprezentuje swoje przeboje jak i nowe utwory w piątek, 6 maja br. o godzinie 18.00. Bilety w cenie 70 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub drogą on-line.

Kup bilet

Za projektem Baranovski stoi 30 – letni wokalista, muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów Wojtek Baranowski, znany m.in. z występów z grupą XXANAXX. Na początku 2018 roku rozpoczął karierę solową. W październiku 2019 roku wydał swój debiutancki album „Zbiór”. Miał już wtedy na swoim koncie złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”. Twórca dostał również nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a debiutancka płyta przyniosła kolejne trzy nominacje do Fryderyków w kategoriach: autor roku, utwór roku i album roku pop. Wydany we wrześniu 2020 singiel „Lubie być z nią” dotarł do pierwszego miejsca listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju oraz osiągnął status diamentowej płyty, osiągając sprzedaż powyżej 100 tysięcy egzemplarzy. Utwór promował wydany w październiku 2021 drugi album artysty: „Baranovski 2”. Płyta jeszcze przed premierą pokryła się złotem.

Stęskniliście się za muzyką na żywo? Zapraszamy!!!

pch

Obraz zawiera: Logo JDK. Na pierwszym planie mężczyzna w czapce z daszkiem. W tle za nim, po lewej stronie fragment bloku mieszkalnego. Tekst: Baranovski koncert. Jasielski Dom Kultury, 6 maja 2022, godzina 18.00. Bilet 70 złotych.