Bajkowy początek wakacji

Piosenki z ulubionych baśni filmowych złożyły się na koncert: „Witajcie w naszej bajce”. Wydarzenie, które miało miejsce w czwartek 27 czerwca br., stanowiło podsumowanie roku artystycznego młodych wokalistów Jasielskiego Domu Kultury uczęszczających na zajęcia wokalne do Kateryny Kryvoruchko.

Witam wszystkich na naszym kameralnym koncercie. Bardzo cieszymy się z tego, że zdecydowaliście się państwo do nas przyjść, aby spędzić czas w atmosferze bajkowych przebojów. Dlatego – witajcie w naszej bajce – powitała przybyłych Kateryna Kryvoruchko, instruktor śpiewu w JDK.

Koncert, na który złożyły się najpiękniejsze muzyczne hity m.in. z takich bajowych opowieści jak: „Spirit”, „Coco”, „Mała Syrenka”, czy „Zakręceni”, rozpoczęto właśnie od tytułowej kompozycji pochodzącej z „Akademii Pana Kleksa”. Następnie Lena Baran wyjaśniła co się dzieje „Kiedy nie śpią sny”, a Julia Lubojemska przypomniała przebój „Halleluja”. Milena Sowa zaśpiewała piosenkę „Wierna, odważna i prawa”, Julia Dedo „Twój Kolor”, natomiast Julia Wolska przekonywała o tym, że „Każdy chciałby tak mieć”. Anna Jarosz sięgnęła po utwór „Once upon, a dream”, Malwina Ulaszek prosiła „Pamiętaj mnie”, „Nie bój się chcieć” dodawała otuchy Oliwia Ryba, a Sebastian Franczek ukazywał „Wspanialy świat”. Tisja Chyziak zaśpiewała wielki, bajkowy przebój Bryana Adamsa – „Here I Am”, Iga Romanek zabrała wszystkich do krainy Króla Lwa za sprawą pieśni „Can You Feel The Love Tonight”, a Aleksandra Skałba ukazała świat „Pół kroku stąd”, „Nie zatrzymasz mnie” – ostrzegał Hubert Piękoś.

– Dzieci poczyniły duże postepy. I bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za możliwość pracy z waszymi bardzo utalentowanymi pociechami. A teraz czas na wakacje – zwróciła się do obecnych Kateryna Kryvoruchko.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu wykonali wakacyjną piosenkę, a przybyli obdarzyli małych wykonawców gromkimi brawami.

pch