Bach na jazzowo w JDK

Czy Jan Sebastian Bach grałby dziś jazz? Tego się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że w niedzielę, 27 listopada br. o godzinie 18.00 w Jasielskim Domu Kultury wystąpi Bach Jazz Collective – projekt zrzeszający doświadczonych muzyków, pokolenia nowego jazzu, którzy zmierzą się z muzyką słynnego kompozytora ery baroku. Koncert odbędzie się w ramach IX edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Cena biletu – 50 zł.

Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy koncertowali z najwybitniejszymi przedstawicielami światowej sceny jazzowej i rozrywkowej. Nowe interpretacje kompozycji Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany słynnemu kompozytorowi i uznanie jego geniuszu. To zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii. O czym będą mogli przekonać się fani tego rodzaju projektów.

Zespół tworzą: Bartek Halicki – puzon; Witold Janiak – organy Hammonda oraz Kamil Miszewski – perkusja. Zapraszamy na koncert do Jasielskiego Domu Kultury.

pch