Atrakcje w parku miejskim

W ostatni weekend lipca br. miejskie instytucje kultury zorganizowały „Weekend z Kulturą”. Organizatorzy: Urząd Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji: gry, zabawy, konkursy, pokazy cyrkowe i animacje dla dzieci.

W sobotę, w Parku Miejskim, MBP zaproponowała zabawy pod hasłem „Morze w kolorze. Z kolei Muzeum Regionalne przygotowało dla miłośników historii Jasła puzzle z wizerunkami naszego miasta oraz zajęcia plastyczne i gry zręcznościowe.

Przy stoisku Centrum Informacji Turystycznej I Kulturalnej w Jaśle prowadzone były konkursy dotyczące znajomości historii i postaci związanych z Jasłem. Atrakcyjne niespodzianki miał dla wszystkich Urząd Miasta, który przygotował zmywalne tatuaże z motywem motylków, biedronek, piłkarzy oraz logotypami miasta Jasła, JDK, CITiK, MR.

Na zakończenie pierwszego dnia weekendu, na rynku odbyła się emisja filmu „Małżeństwo z rozsądku”, do którego muzykę napisał Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Projekcja była kolejnym elementem projektu pn. „Jasielski Festival X Muzy”, realizowanego przez Jasielski Dom Kultury, dofinansowanego  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niedziela, drugi dzień „Weekendu z kulturą” pierwotnie planowany w Parku Miejskim, został przeniesiony na tereny zielone przylegające do Jasielskiego Domu Kultury. Przed budynkiem placówki wystąpili wokaliści i tancerze JDK. Na zaproszenie Jasielskiego Dom Kultury przybył Teatr Nikoli z Krakowa który poprowadził interaktywne warsztaty i pokazy cyrkowe dla całych rodzin. Uczestnicy mogli sięgnąć po radość, wyzwanie i szczyptę adrenaliny! Nie zabrakło również kącika zabaw dla najmłodszych i wariacji plastycznych. W muzyczny klimat wprowadził publiczność zespół Wood Sound, działający przy Jasielskim Domu Kultury. Grupa nadaje nowe aranże i brzmienia znanym i lubianym soundtrackom, zachowując jednocześnie ich klasyczne brzmienia. Podczas godzinnego koncertu usłyszeliśmy m.in. muzykę z repertuaru nieśmiertelnej grupy Queen i z filmu „Ostatni Mohikanin”. Na zakończenie wieczoru wystąpiła Basia Stępniak-Wilk która przeniosła  widzów w wieczór poezji, zadumy i pięknej, nostalgicznej muzyki. Związana z Krakowem od ponad 20 lat artystka bawi, wzrusza i flirtuje z publicznością. Podczas koncertu wykonała znane doskonale utwory: m.in. „Bombonierkę”, „Blondyna”, ”Kantyczkę”, „U schyłku”, „Futerko.

jdk