Apetyt na Osiecką

„Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach”. Tych dwoje spotyka się na peronie dworcowym, aby wspominać dobre i złe chwile. W piątek, 13 października br., fani Agnieszki Osieckiej spotkali się w Jasielskim Domu Kultury, aby zanurzyć się w jej twórczości podczas musicalu „Apetyt na czereśnie”.

– Spektakl ten mógłby zostać zatytułowany „Historie miłosne według Agnieszki Osieckiej”, ponieważ to właśnie ta wybitna polska poetka, przed 50 – ciu laty napisała musical, który dzisiejszego wieczoru pragniemy państwu zaprezentować – przywitała widzów Elwira Musiałowicz – Czech, p.o. dyrektora JDK.

Życiowi rozbitkowie wspominają na dworcowym peronie – każde w oczekiwaniu na inny pociąg –  swoje związki, przelotne zauroczenia, małżeństwa, wcielając się w postacie z przeszłości. Toczą ze sobą dyskusje, kłócą się, godzą. Wspominają rozwód.
Tekst okraszony muzyką skomponowaną przez Macieja Małeckiego jest wciąż aktualny. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, nie obyło się też bez bisów.

– Jest to jedno z naszych premierowych przedstawień i cieszymy się, że jesteśmy tutaj. Bo słyszeliśmy, że jeśli ktoś odniesie sukces w Jaśle, to już później cała Polska stoi przed nim otworem  – zwróciła się do obecnych Maria Niklińska, odtwórczyni roli Zofii.

– Uwielbiam Osiecką, to był wspaniały wieczór, znakomite rozpoczęcie weekendu. Wybieram się za tydzień na kolejny spektakl – powiedziała po spektaklu pani Jadwiga, miłośniczka twórczości poetki.

Tegorocznym partnerem XV Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Unimot – Polska Multienergetyczna Grupa Kapitałowa zarządzająca siecią stacji paliw AVIA, a partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.

pch