„Anioł i kobiety” w JDK

Spektaklem „Anioł i kobiety” zakończone zostały XII Jesienne Spotkania z Teatrem. Przedstawienie pierwotnie planowane na październik ubiegłego roku odbyło się 5 marca br. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło oraz Lotos S.A. Wparcia udzieliła również Toyota Jasło.

Akcja komedii „ Anioł i kobiety” Jerzego Masłowskiego rozgrywa się między czterema postaciami  i psem w przedsionku raju. Trzy striptizerki, jadąc z niedozwoloną prędkością na swój kolejny klubowy występ, próbują ominąć psa i ulegają wypadkowi. Ich dusze trafiają do zaświatów,  gdzie znajduje się szereg drzwi przeznaczonych dla ludzi o różnych wyznaniach czy mniejszości seksualnych. W oczekiwaniu na to co dalej nastąpi, Gizela (Maria Pakulnis), Serenada (Viola Arlak) oraz Langusta (Agnieszka Warchulska)  wspominają swoje ziemskie życie, wcale nie usłane różami.  W pewnym momencie do akcji wkracza anioł (Tadeusz Chudecki) z psem. W czasie selekcji okazuje się, że anioł Arek jest dawnym znajomym Langusty, przez którą zresztą znalazł się w zaświatach.

Komedia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez publiczność. Pełna soczystych dialogów, złośliwości i ciętych ripost, dostarczyła mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń.

kp