Akademia Pana Kleksa na jasielskiej scenie

Premiera przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” odbyła się 4 lipca br. w Jasielskim Domu Kultury. Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest Wojciech Nowicki, instruktor muzyczny JDK.

Pomysł zrodził się podczas pracy nad  utworami z „Akademii Panak Kleksa” dla zespołu Jazz Kids. Pomyślałem, że warto zrobić z tego coś więcej i wtedy przyszedł pomysł na przedstawienie muzyczne. Chciałem, żeby wzięły w nim udział nie tylko dzieci, które już uczęszczają na zajęcia do JDK, ale także zupełnie nowe. Dlatego został zorganizowany casting, z którego wyłoniliśmy resztę zespołu – mówi Wojtek Nowicki.

Spektakl spotkał się ze sporym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Podczas premiery wszyscy świetnie się bawili – nie tylko sami młodzi aktorzy, ale również widzowie. – Jestem bardzo zadowolony. To cieszy, kiedy udaje się zrealizować pomysł od początku do końca. Bardzo fajnie mi się pracowało z dziećmi i młodzieżą – dodaje reżyser.

W przedstawieniu usłyszeliśmy utwory: „Na wsypach Bergamutach”, „Księżyc raz odwiedził staw”,  „Dzik jest dziki”, „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Jak rozmawiać trzeba  z psem” i „Kwoka”. Całość była przeplatana obrazami filmowymi, nakręconymi w parku miejskim, laboratorium chemicznym i na terenie zielonym osiedla Jasło-Niegłowice.

Zadowolenia ze spektaklu nie kryła także Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, która podkreśliła wkład wszystkich pracowników w realizację tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim jednak dziękowała młodym artystom i ich rodzicom, bo bez nich na pewno by tego spektaklu nie było. A w związku z dużym zainteresowaniem, na wrzesień tego roku planowana jest jego powtórka.

***

W przedstawieniu udział wzięli: Wiktoria Bolek, Weronika Pastwa, Wojciech Musiał, Maksymilian Słaby, Leon Kwilosz, Nadia Kraus,  Jagoda Szynal, Nina Kwilosz, Szymon Piękoś, Wiktoria Zatwarnicka, Zuzanna Wojcieszek, Oliwia Wilgucka, Emilia Konieczny, Julia Lubojemska, Hubert Piękoś, Lilianna Orlińska, Maja Wronkowicz, Jakub Kaszowicz, Marlena Wilk, Weronika Musiał, Weronika Twarduś oraz w roli profesora Ambrożego Kleksa – Jonatan Maciejowski. Na żywo zagrał zespół Jazz Kids w składzie: Jan Leśniak, Oliwia Szurek, Dawid Mastej, Tomek Krupa, Kacper Nowicki, Wojtek Nowicki oraz gościnnie – Robert Pisarek.

Za pomoc w realizacji przedstawienia dziękujemy: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, Zespołowi Szkół  nr 3 w Jaśle (Chemik) oraz Zarządowi  Osiedla „Jasło- Niegłowice”.

kp