116. Studnia Kulturalna JDK – Woland i Małgorzata

Autorzy przekładu powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i mgr Igor Przebinda, wykładowcy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, będą gośćmi 116. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanej na piątek, 22 października br., o godz. 11.40.

Spotkanie, realizowane w ramach współpracy JDK z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, poprowadzi dr Dominik Wróbel.

„Mistrz i Małgorzata”, to nie tylko jedna z powieści XX wieku ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli niedopowiedzeń, wielokrotnie przekładane na język polski.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. W 2016 r., po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żona Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi.

***

Termin spotkania: 22 października 2021 r., godz.11.40

Miejsce spotkania: sala widowiskowa JDK

Liczba miejscograniczona.

Wstęp wolny, za okazaniem kart wstępu.

Uwaga: uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno-epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

er