Smaki klasycznej muzyki w JDK

W sobotę 25 czerwca br.  w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się koncert pt.  „Smaki klasycznej muzyki”. W programie najpopularniejsze kompozycje Antonio Vivaldiego i Alessandro Marcello, które znalazły swoje miejsce również w popkulturze.

Początek: godzina 21.00. Wstęp wolny. Karty wstępu do odbioru w sekretariacie JDK. Podczas koncertu będzie można obejrzeć wystawę prac Karola Godka zatytułowaną: „Komparacja, De Novo”.

Wystąpią:

Katarzyna Sytnik – skrzypce; Maciej Wulf – skrzypce; Karol Pęcak – wiolonczela; Paweł Chłopek – organy.

W programie wieczoru:

Antonio Vivaldi – Koncert na obój i skrzypce B dur RV 548

części :

Allegro

Largo

Allegro

Alessandro Marcello – Koncert na dwoje skrzypiec c moll

części :

Allegro moderato

Adagio

Allegro

Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczele d moll RV 565

cz 1 Allegro

cz 2 Largo

cz 3 Allegro

Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a moll RV 522

cz 1 Allegro

cz 2 Larghetto e spiritoso

cz 3 Allegro

***

Katarzyna Sytnik – skrzypce; pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie im. Ignacego Jana Paderewskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2000 roku wyjechała za granicę, przez trzy lata pracowała jako muzyk w Libańskiej Orkiestrze Narodowej. Kolejne lata spędziła podróżując po Karaibach i Europie na pokładzie amerykańskich statków pasażerskich, gdzie prezentowała wraz z innymi instrumentalistami, muzykę baroku oraz mistrzów klasycyzmu. W 2009 roku wróciła do Polski i została pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie. Oprócz pracy w szkole uczestniczy regularnie w życiu kulturalnym miasta i okolic. Z zespołem prowadzonym przez Wojciecha Pelczara dokonała nagrań dwóch płyt do tekstów Edwarda Lechety. Założyła zespół Camalt z którym ma zamiar promować muzykę klasyczną na szeroką skalę. Współpracuje muzycznie z Maciejem Wulwem.

Maciej Wulw – skrzypce; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika oraz w klasie kameralistyki Ewy Wargiewicz i Marii Szwajger – Kułakowskiej. Studia podyplomowe kontynuował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Daniela Deutera. Wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego, wykonawca i organizator życia muzycznego. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Cracovia Danza i wiele innych, nagrywał dla Polskiego Radia Kraków, Katowice i Rzeszów. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Jasła i okolic.

Karol Pęcak – wiolonczela; absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Krośnie, Akademii Muzycznej w Krakowie obecnie studiuje w klasie wiolonczeli na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Paweł Chłopek – organy; ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, jest także absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na kierunku muzyka kościelna w klasie organów  u dr Marka Walacha. Jest organistą w sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, dyrygentem chóru Antonianum. Od wielu lat bierze udział w licznych projektach muzycznych m.in.  w koncertach poświęconych pamięci profesora Władysława Świstaka.

***

Karol Godek – jaślanin, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku: grafika. Laureat wielu wyróżnień i nagród, w tym na festiwalach kina niezależnego. Stypendysta Ministra Edukacji i Burmistrza Miasta Jasła. Autor książki „Zeszyt kodów prywatnych” zawierającej ilustracje własnego autorstwa. Ma na swoim koncie liczne wystawy prac w tym m.in.:

„Różne stany niepamięci”, Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl 2011.

„Na zewnątrz, oswajanie przestrzeni”, Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl 2012.

„Love +18”, wernisaż, Rzeszów 2012.

„Targowa vol.3 – Jare Gody Marzana Rytuał”, Rzeszów 2012.

„Nazevanie”, Jasielski Dom Kultury, Jasło 2014.

„Nie dalej jak wczoraj”, Jasielski Dom Kultury, Jasło 2017.

JDK

logo jasielskiego domu kultury

Otrzymuj informacje o nowościach!

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. My nie spamujemy! Zapoznaj się z klauzulą RODO.