Dni Jasła 2024: Niedziela z artystyczną nutą

Niedzielne popołudnie podczas święta miasta upłynęło muzycznie. Na scenie w Jasielskim Bloku Muzycznym zaprezentowali się młodzi, lokalni artyści. Każdy mógł także odwiedzić stoiska: Urzędu Miasta, Inkubatora Przedsiębiorczości, Generatora Nauki GEN, Muzeum Regionalnego, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Jasielskiego Stowarzyszenia Rękodzielników.

Jako pierwsi wystąpili wokaliści Jasielskiego Domu Kultury. Podopieczni Ewy Grzebień i Kateryny Kryvoruchko: Jakub Kaszowicz, Aleksandra Skałba, Natasza Litwa, Julia Bora, Eliza Mlicka, oraz Onofrio Della Medaglia przypomnieli znakomite kompozycje m.in. z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy, Amy Winehouse, Caluma Scotta, Tiny Turner oraz zespołów: Zakopower, Lombard, Budka Suflera. Wokalistom towarzyszył zespół Mellow Tone Project w składzie: Wojtek Nowicki – piano; Sebastian Moskal – gitara; Bartek Bykowski – bas i Tomasz Nosal – perkusja. Po nich swój muzyczno – poetycki performance przedstawił Kacper Lecheta, jasielski muzyk, były klawiszowiec zespołu Elenium, obecnie realizujący swoje muzyczne wizje w projekcie Prophet Fantomteatrum. Następnie na scenie pojawili się muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej, pod dyrekcją Ireneusza Fatygi, którzy przypomnieli standardy muzyki rozrywkowej. Wokaliści i instrumentaliści Młodzieżowego Domu Kultury: Marcin Buglewicz, Mateusz Rospond, Emilia Trzeciak, Blażej Gumienny, Karolina Szerląg, Szymon Wojdyła, Karolina Gorczyca, Emilia Marcisz, Julia Piękoś, Maja Madejczyk, wraz z opiekunem Danielem Mrugałem przypomnieli największe przeboje muzyki popularnej. Młodzież wraz z pedagogami z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle zaprezentowali zróżnicowany repertuar, który także spotkał się z uznaniem publiczności. Na scenie w rynku wystąpili: Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych pod kierownictwem Tadeusza Wróbla i Roberta Pisarka, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego i Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle pod dyrekcją Moniki Twarduś, a także Marzena Wiecheć, Katarzyna Syrek, Kasia Schabińska, uczennice z klasy śpiewu Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. prowadzonej przez Kornelię Wojnarowską.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był Dawid Tyszkowski z zespołem. Wokalista, kompozytor i autor tekstów z muzyką związany jest od dziecka. W listopadzie ubiegłego roku wydał swój debiutancki album „Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”. I to utwory z tej płyty zdominowały jasielski koncert. Kompozycje młodego wykonawcy przypadły do gustu przybyłym na jasielski rynek. Nie obyło się bez bisów. Po koncercie artysta rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Partnerem Dni Jasła 2024 był Unimot, partnerem motoryzacyjnym – Auto Podlasie Toyota Jasło, natomiast patronat medialny objęło Polskie Radio Rzeszów.

pch