Biecz – ukryta perła na pograniczu Małopolski i Podkarpacia

Dla sympatyków wycieczek rowerowych PTTK Oddział w Jaśle i partner wydarzenia – Jasielski Dom Kultury (JDK) przygotował na 2 sierpnia wyprawę rowerową do Biecza – historycznego miasteczka, położonego na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego nad rzeką Ropą.

To fascynujące miasto z bogatą historią, sięgającą czasów średniowiecza było niejednokrotnie odwiedzane przez jasielskich cyklistów. Mimo to, ten „gród ongiś królewski” nieustannie zachęca do dalszego poszukiwania miejscowych osobliwości i śladów przeszłości, która na przestrzeni wieków kształtowała nie tylko ten region ale i całą Polskę. Każdy element architektury Biecza przyciąga wzrok i opowiada unikatową historię. Ta kolebka polskiego renesansu żyje dzięki swoim skarbom i zachęca do odkrywania bogatej przeszłości w nowoczesnym kontekście.

Około 45-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez okolice Osobnicy, Przysieczek, Pustej Woli, Kunowej, Grudnej Kępskiej do Biecza i z powrotem.

Uczestnicy wycieczki, tradycyjnie już, mogą liczyć na ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

Wyprawa rowerowa zaplanowana jest na 2 sierpnia 2025 (sobota).

Wyjazd o godz. 9.00 sprzed budynku JDK. Koszt uczestnictwa w wycieczce: 20 zł.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Szczegółowe informacje w PTTK Jasło, tel.13 446 33 40 lub w JDK, tel.514 284 625 oraz na stronie www.jdkjaslo.pl.

Obowiązuje ubiór turystyczny. Niezbędny jest również kask ochronny.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

er

logo jasielskiego domu kultury

Otrzymuj informacje o nowościach!

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. My nie spamujemy! Zapoznaj się z klauzulą RODO.