Centrum Kulturalne w Przemyślu i Jasielski Dom Kultury zapraszają do udziału w warsztatach „Podstawy podcastingu”, które odbędą się 18 kwietnia br. w JDK. Zapisy jeszcze trwają. Spotkanie poprowadzą: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk. Projekt realizowany jest w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura Podkarpackie 2023 – 2025.
Program warsztatów z podstaw podcastingu
11.00 – 13.00, 14.00- 17.00
13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa
Szkolenie prowadzone jest w formie ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik ma możliwość nagrania swojego głosu na mikrofon.
1. Jakim sprzętem nagrywać podcasty i jak się nim posługiwać? (przywozimy i pokazujemy swój sprzęt, uczestnicy mogą mieć swój i pytania do nas).
2. Krótko o tym, jak przygotować podcast? (szukanie tematu, scenariusz podcastu oraz całej serii).
3. Jak poprowadzić podcast? Praca nad głosem i sposobem mówienia do mikrofonu.
4. Przełamanie tremy u siebie i u rozmówcy.
5. Sztuka rozmowy. Jak zadawać dobre pytania? Aktywne słuchanie / lub podstawy storytellingu (do wyboru).
6. Krótki wstęp do montażu dźwięku. Jakich błędów unikać?
Prowadzące:
Hanna Bogoryja-Zakrzewska – od 2017 współtworzy projekt Torba Reportera i Podcastera, którego celem są szkolenia z podcastingu i wystąpień publicznych oraz promowanie reportażu audio. Produkuje podcasty, dokumenty audio i seriale audio. Wcześniej związana ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Zdobyła wszystkie najważniejsze nagrody dla reportażystów radiowych w Polsce m.in. Grand Press, Złoty Mikrofon, Złoty Melchior, nagroda Fundacji Batorego, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i TV. Za swój wkład w rozwój sztuki radiowej otrzymała medal Zasłużona dla Kultury Polskiej i Brązowy Krzyż Zasługi. Jej reportaże wielokrotnie reprezentowały polską radiofonię za granicą.
Katarzyna Błaszczyk – absolwentka prestiżowej EBU Master School. Od 2017 współtworzy projekt Torba Reportera i Podcastera, którego celem są szkolenia z podcastingu i wystąpień publicznych oraz promowanie reportażu audio. Produkuje podcasty, dokumenty audio i seriale audio. Wcześniej związana ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Na koncie 20 nagród za reportaże i dokumenty radiowe. Najważniejsze z nich: Nagroda im. Bolesława Prusa Młody Dziennikarz 2013 za całokształt twórczości, Srebrny Melchior, Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie. Prowadzące wspólnie napisały książkę “Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” oraz e-booka „Sztuka rozmowy”. We wrześniu 2021 r. dostałyśmy nagrodę „Podcast roku” od miesięcznika „Media Marketing Polska” za projekt pionierski, nieszablonowy i oryginalny.
Materiały organizatora