Wspólne korzenie ojca i syna

Kilkadziesiąt prac Jana i Dawida Dylągów można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż wystawy „Inna gałąź, wspólne korzenie” odbył się 8 lutego br.

– Kiedy widzimy drzewo zachwycamy się jego pięknem i różnorodnością. Ale jego siła tkwi w korzeniach. O tym pięknie, sile, delikatności i wrażliwości jaką prezentują w swych obrazach ojciec i syn będziecie dzisiaj państwo mogli się dowiedzieć – przywitała gości wernisażu Elwira Musiałowicz – Czech, dyrektor JDK.
Pomysłodawcą wystawy prac ojca i syna był Tomasz Olbrot. Stwierdziłem, że spróbuję namówić Dawida na wspólną wystawę z pracami ojca. Okazało się, że Dawid miał to już znacznie wcześniej zapisane w kalendarzu i chciał na ten temat ze mną porozmawiać. I nasze myśli się pięknie zbiegły i doprowadziliśmy do dzisiejszego wydarzenia powiedział Tomasz Olbrot, plastyk JDK.
O swoich artystycznych relacjach z ojcem oraz drodze, którą przemierza jako artysta, opowiedział wyraźnie wzruszony Dawid Dyląg. Twórca nie został ukierunkowany przez żadnego nauczyciela, jest indywidualistą w świecie malarstwa. Technikę mieszania kolorów oraz technikę tworzenia różnych efektów na obrazach odkrywałem i doskonaliłem sam. Czytając dużo książek, szczególnie o tematyce malarstwa akwarelowego, w którym poniekąd się zakochałem. Następną ewolucją, inną gałęzią, na której usiadłem była technika batiku, którą poznałem tutaj w JDK-u, na zajęciach prowadzonych przez Annę Brożynę. Szybko zauważyłem podobieństwo między malowaniem akwarelami a batikiem. Przygoda z tą techniką ciągnie się do teraz i jestem przekonany, że będzie trwała jeszcze długo. Dziękuję Annie Brożynie i Tomaszowi Olbrotowi za pomoc w organizacji i dopinanie każdego szczegółu wystawie mówił podczas wernisażu Dawid Dyląg. Artysta złożył również podziękowania najbliższym i przyjaciołom obecnym na wernisażu.
Prace Jana Dyląga ukazują piękno natury, drzewa, lasy i delikatne liście są głównymi bohaterami malarskich opowieści. Tematem jego obrazów są także zmieniające się pory roku. Dawid używa odważnych kontrastów między światłem, a cieniem, co sprawia, że obrazy są bardziej dynamiczne i uzyskują trójwymiarowość. Na wernisaż prac obydwu twórców przybyło liczne grono ich sympatyków, a także rodzina i zaprzyjaźnieni twórcy.
Wystawę będzie można obejrzeć do 29 lutego br.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia było Auto Podlasie Toyota Jasło.

pch

logo jasielskiego domu kultury

Otrzymuj informacje o nowościach!

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. My nie spamujemy! Zapoznaj się z klauzulą RODO.