Slide Na zdjęciu budynek jasielskiego domu kultury a nim ikony obrazujące działalność placówki Slide Slide Slide
Strona główna Zespół JazzKids

Zespół JazzKids

zespół instrumentalny złożony z dzieci (młodzieży) w przedziale wiekowym od 9 do 14 lat, który powstał początkiem 2020 roku i jest efektem I Letnich Warsztatów Big Bandowych. Jest to jak na razie kwartet muzyczny, w skład którego wchodzą: Dawid Mastej – saksofon, Tomek Krupa – gitara basowa i Kacper Nowicki – perkusja. Dopełnieniem kwartetu jest instruktor muzyczny JDK Wojciech Nowicki. Poprzez regularne próby, młode osoby uczą się warsztatu pracy zespołowej.
Głównym zadaniem tych spotkań jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności interpretowania utworów zgodnie z kanonami stylu i formy muzycznej, w duchu tradycji muzyki rozrywkowej oraz rozwijanie umiejętności swobodnego i kreatywnego posługiwania się środkami przekazu artystycznego.
Repertuar zespołu to głównie znane i lubiane standardy muzyki jazzowej, ale nie tylko. Jazz Kids staje się główną podporą akompaniamentu dla młodych wokalistów Jasielskiego Domu Kultury.

Śpiewające zakończenie Bożego Narodzenia

0
„Radośnie Panu kolędujmy” to tytuł koncertu, który zakończył okres Bożego Narodzenia. 1 lutego br. na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili artyści uczęszczający na zajęcia...
Baner: kolędy bożonarodzeniowe

Kolędy w wykonaniu Jazz Kids

0
Zapraszamy do wysłuchania kolęd: "Gdy śliczna panna" i "Pójdziemy bracia w drogę z wieczora", w wykonaniu uczestników zajęć Jasielskiego Domu Kultury. Śpiew: Emilia Konieczny,...
Skip to content