Taniec
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
7
8
9
11
12
13
15
16
18
Data : Pt, 18 Paź 2019
19
Data : So, 19 Paź 2019
21
23
24
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

Taniec

TANIEC WSPÓŁCZESNY (Grupa młodzieżowa od 13 lat)

 

Taniec współczesny to fizyczna forma ruchu z elementami akrobatyki. Zajęcia zawierają podstawowe zagadnienia improwizacji, kontakt improwizacji, pracy z podłogą i partnerem oraz mają na celu rozwijanie świadomości ciała i ruchu.  W trakcie treningu ogólnorozwojowego wspomagamy motorykę ciała, koordynację i pamięć ruchową.

Zajęcia z tańca współczesnego będą zawierać: 

- rozgrzewkę

- kombinację skoków, kroków, obrotów i zejść w podłogę

- choreografię

- rozciąganie

Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce rozwijać swoje zdolności fizyczne a także dla wszystkich, którzy chcą poznać samego siebie i odczuwać radość z naturalnego ruchu.

Prowadzenie: Łukasz Żółtek (tancerz Teatru Tańca „O.de.la” z Rzeszowa)

R-Revolution działa przy JDK od 2008 roku, instruktorem i choreografem zespołu jest Katarzyna Korona. Grupa całkowicie zmieniła skład w 2015 r. i zaczęła przygotowywać się do występów na dużej scenie. I właśnie nową choreografią „Funky Beat” zespół wywalczył ostatnio kilka nagród: wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Jedliczu (marzec 2016), II miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Tanecznym „Złoty Gryf” w Dębicy (marzec 2016) oraz II miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Tanecznych Hip Hop/Breakdance w Jaśle (czerwiec 2016).

To dopiero początek tanecznej przygody młodych hip-hop’owców. Czeka ich mnóstwo pracy na warsztatach i sali tanecznej, aby mogli podnosić swoje umiejętności i doskonalić technikę taneczną. Obecnie grupa pracuje nad nowymi układami oraz duetami.

Skład zespołu: Damian Armata, Natalia Baran, Oliwia Baran, Miłosz Data, Oliwia Dębska, Agnieszka Głąb, Klaudia Głąb, Martyna Głąb, Oliwia Górniak, Zuzanna Hap, Dominika Juszczyk, Gabriela Śnieżek, Ewa Tuchowska, Roksana Węgiel, Justyna Węgrzyn.

R-Revolution działa przy JDK od 2008 roku, instruktorem i choreografem grupy jest Katarzyna Korona. Obecnie w skład zespołu wchodzi 13 osób.

Zespół reprezentuje JDK na imprezach towarzyszących różnym wydarzeniom kulturalnym, t.j. Dni Jasła, pikniki czy pokazy szkolne oraz bierze udział w turniejach i przeglądach tanecznych.

Od momentu powstania zespołu przewinęło się przez niego ponad 40 osób, grupa zatańczyła 53 choreografie oraz wystąpiła ponad 90 razy na różnego rodzaju turniejach, pokazach i imprezach kulturalnych.

Ostatnie osiągnięcia:

- marzec 2017 r. - III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Jedliczu w kat. 12-15 lat

- czerwiec 2017 - II miejsce w I kat. wiekowej na Przeglądzie Tanecznym „Tańcowały Dwa Michały” w Przemyślu

- czerwiec 2017 - III miejsce w II kat. wiekowej na XI Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym „Roztańczona Wiosna” w Głogowie Małopolskim

- czerwiec 2017 - I miejsce dla zespołu R-Revolution, II miejsce dla duetu Oliwia Baran i Justyna Węgrzyn oraz III miejsce dla duetu Oliwia Górniak i Ewa Tuchowska w kat. taniec nowoczesny (12-15 lat) na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Intermedium” w Krośnie.

Skład zespołu: Damian Armata, Natalia Baran, Oliwia Baran, Miłosz Data, Oliwia Dębska, Klaudia Głąb, Martyna Głąb, Oliwia Górniak, Zuzanna Hap, Dominika Juszczyk, Gabriela Śnieżek, Ewa Tuchowska, Justyna Węgrzyn.

 

 

R-Revoltion skład

Zajęcia baletowe– prowadzone są przez Katarzynę Łukowicz z Rzeszowa, dyplomowaną tancerkę sceniczną i Absolwentkę Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej.

W 3 grupach wiekowych ( 5 lat, 6 – 7 lat oraz 8 – 12 lat) tańczy ponad 70 dzieci, które od września 2016 r. zaczęły swoja przygodę z tańcem klasycznym w JDK. W choreografiach opracowanych podczas zajęć, grupy zaprezentowały się na zakończenie roku artystycznego, wywołując ogromny entuzjazm wśród publiczności.

Zajęcia te cieszą się ogromna popularnością gdyż balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Poprzez ćwiczenia i układy baletowe dzieci rozwijają kreatywność i koordynację ruchową, wrażliwość na taniec i muzykę. Poprzez ruch uczą się wyrażać swoje emocje. Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy, dzięki czemu kształtują ładną sylwetkę i poprawiają sprawność fizyczną.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
9
10
15
16
23
24
30

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie