O nas
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
23
26
27
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

Jasielski Dom Kultury to wiodąca placówka kulturalna w mieście, której podstawowym celem jest wychowanie przez sztukę i zapewnienie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Ambicją placówki jest stworzenie odpowiedniego miejsca i atmosfery, które sprzyjać będą realizowaniu twórczych marzeń, rozwojowi talentów i poznawaniu świata sztuki.  

 

JDK fot. K.Pacwa

 fot. K.Pacwa/JDK

 

Nasza oferta adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Skonstruowana jest stosownie do zainteresowań różnych grup wiekowych. Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców Jasła prowadzimy szereg działań m.in. z zakresu: 

 

 

Dużą popularnością cieszy się równiez Kino JDK "Syrena", zlokalizowane przy ul. Sokoła 8, które stawia głównie na nowości adresowane do odbiorcy w każdym wieku. Seanse filmowe w formacie 2D i 3D odbywają się dwa lub trzy razy dziennie, zazwyczaj od piątku do poniedziałku. W przypadku seansów premierowych kino funkcjonuje dodatkowo w pozostałe dni tygodnia. 

 

Oprócz stałych zajęć artystycznych proponujemy udział w organizowanych przez nas spotkaniach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz tanecznych. Poprzez te działania uczymy naszych wychowanków kreatywności, asertywności, odpowiedzialności, samodzielności, sztuki pokonywania stresu i umiejętności współdziałania w grupie.  

 

Dzięki tym działaniom nasza młodzież odnosi spore sukcesy w skali kraju, znakomicie promując Jasielski Dom Kultury, m.in. Michał Szpak, Ralph Kaminski, Anna Szafraniec, Anna Gorajska, Aleksandra Tocka, uczestniczka 9. edycji The Voice of Poland, czy Roksana Węgiel, laureatka I edycji The Voice Kids oraz Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 r.

 

Prowadzimy bardzo rozbudowaną działalność na rzecz lokalnego środowiska, organizując spotkania, konkursy, przeglądy, wystawy, koncerty, recitale oraz spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych.  

 

Dużym powodzeniem cieszą się proponowane przez nas spektakle operowe i operetkowe, z udziałem znanych artystów, zarówno scen polskich, jak i zagranicznych.  

 

Organizowane przez JDK cykliczne imprezy, m.in.: Zimowa Akademia Artystyczna (organizowana w okresie ferii zimowych), Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Majowa Noc z JDK, Dni Jasła, Międzynarodowe Dni Wina, Wakacyjne Spotkania Artystyczne (w okresie wakacji), Jesienne Spotkania Teatralne, Andrzejkowe Spotkania Taneczne, Spotkanie przy Wigilijnym Stole, czy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” na stałe wpisały się w pejzaż kulturalny miasta.  

 

Od 2013 roku, na przełomie października i grudnia organizowane są JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, którym patronuje znakomity jaślanin Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Do tej pory w na scenie Jasielskiego Domu Kultury gościli, m.in.  Wojciech Młynarski, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Woytek Mrozek, Piotr Nowak Band, New Bone, Dziewczyny, Artur Andrus, Dorota Miśkiewicz i wielu innych znakomitych artystów. 

 

W tym samym roku, ale kilka miesięcy wcześniej, w Jasielskim Domu Kultury powstał big band Jass Brass Consort, który swój pierwszy publiczny koncert zagrał podczas Dni Jasła w 2013 roku. Jass Brass Consort to światowe standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, opierające się w dużej mierze na twórczości takich kompozytorów jak: Charles Frank Mangione, Henry Mancini, Edward Kennedy „Duke” Ellington, Nat King Cole, Chick Corea czy Stevie Wonder’a.

 

We wrześniu 2017 roku oferta muzyczna JDK wzbogaciła się o Muzyczny Bunkier, czyli cykl koncertów, które odbywają się co dwa tygodnie w Sali Offowej  JDK. Ofreta skierowana jest do miłośników szeroko pojętej muzyki. Podczas tych spotkań można usłyszeć bardzo zróżnicowane stylistycznie utwory (od jazzu, przez folk, blues, rock aż po klasykę) w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów. 

Wirtualny spacer po JDK

 

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15
16
22
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie