AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

forum pianistyczneDziś (7 lutego) o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury, w ramach XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” odbędzie się koncert, którego tematem przewodnim jest "Młoda Polska". Wstęp wolny.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP), które w tym roku trwa od 4 do 9 lutego,  to święto muzyki rozbrzmiewającej przede wszystkim w Sanoku, ale także w całym Euroregionie Karpat. W tym czasie Sanok staje się stolicą kultury Europy goszcząc każdorazowo od 150 do 200 uczestników z kilkunastu krajów Europy.

Forum to wartościowa propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy: od teorii po praktykę, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z zakresu biznesu w kulturze i promocji. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.

MFP jest wspierane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, władze Miasta, Gminy i Powiatu Sanoka oraz Instytut Słowacki w Polsce.

 

***

Koncert solistów XIII MFP w Jaśle:

  1. Sofia Chekanovska - J.S. Bach-Choralna preludia 5 f-moll
  2. Gabriela Bortnowska - F. List-Mephisto Waltz nr1
  3. Julia Bortnowska – S. Rachmaninow - Preludium es-moll op.23 nr8
  4. Jilin Chen - F. Chopin - Ballade Op.38 Nr.2 F-dur
  5. Elze Fedorcovaite - M. Ravel-Alborada del gracioso from Mirrors
  6. Katarzyna Gabryś - J. Zarębski-Grande Polonaise Fis-dur op. 6
  7. Olena Mozil - F. Liszt-Transcendental Etude f-moll
  8. Xinyue Shi - F. Chopin-ballade op.38

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
27
28

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie