AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 5371Multimedialne widowisko „Upiór w operetce”, w wykonaniu solistów i orkiestry Filharmonii Futura w kameralnym składzie, obejrzeli - 1 lutego br. - jasielscy seniorzy. FOTORELACJA

Pomysł organizowania noworocznych koncertów specjalnie dla starszych (czyli 60+) mieszkańców Jasła zrodził się w zeszłym roku z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Jasła oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zaowocował koncertem pod patronatem burmistrza, w którym wystąpili miejscowi artyści z Chóru „Laurenti” i Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej. W tym roku gospodarz miasta wraz z Radą Seniorów zaprosili starsze pokolenie jaślan na koncert w klimacie operetkowym.

Tych, którzy z zaproszenia skorzystali przywitał burmistrz Ryszard Pabian, składając im przy okazji noworoczne życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności, a pożegnał przewodniczący Rady Seniorów Adam Owiński w towarzystwie Felicji Jałosińskiej, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu noworocznego i zapraszając jasielskich melomanów „60+” na następne takie spotkanie za rok.

Publiczność z zachwytem przyjęła najpiękniejsze arie i duety operetkowe oraz wirtuozerskie popisy skrzypka, ilustrujące historię tytułowego Upiora, który co jakiś czas zjawiał się w operetce snując wspomnienia i wciąż ponawiając awanse wobec primadonny zauroczonej nie nim, tylko wspomnianym skrzypkiem. Artyści zaprezentowali najpopularniejsze utwory z operetek: Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Morica, Baron Cygański i in., a widownia z entuzjazmem witała każdy występ. Dała się nawet wciągnąć do śpiewania, dzięki czemu można więc było usłyszeć salę nucącą, że: „Wielka sława, to żart / książę błazna jest wart / złoto toczy się w krąg / z rąk do rąk, z rąk do rąk” oraz że: „W rytm walczyka serce śpiewa kochaj mnie / Bez miłości świat nic nie wart kochaj mnie”. Słuchacze pożegnali artystów długą owacją na stojąco.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
27
28

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie