AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 4882Solidną porcję rozrywki dostarczył jasielskiej publiczności Teatr Robotniczy w Nowym Sączu, który w piątek, 26 stycznia br. przyjechał do Jasła ze sztuką „Per procura” Neila Simona. Komedia została wystawiona w Jasielskim Domu Kultura w ramach Studni Kulturalnej JDK. FOTORELACJA

Pełen zwrotów akcji, absurdalnych sytuacji i zabawnych dialogów spektakl toczy się w rezydencji wiceburmistrza Nowego Yorku Charliego Brocka, który wydaje przyjęcie z okazji 10 rocznicy ślubu. Pierwsi z zaproszonych gości już z daleka słyszą strzał, po czym znajdują gospodarza nieco oszołomionego, z raną postrzałową ucha. Pani domu gdzieś przepadła, służba również. Produkty na ekskluzywne przyjęcie są w kuchni, ale surowe. Goście, zamiast poczekać, aż postrzelony gospodarz oprzytomnieje i zapytać, co się stało, zaczynają snuć dziwaczne domysły i postanawiają - na wszelki wypadek - udawać przed następnymi przychodzącymi na przyjęcie parami, że nic, ale to absolutnie nic nadzwyczajnego nie zaszło. Twierdzą, że jubilaci za chwilę zejdą, przekazują wiadomości od nich itp. itd. Niektórzy z nowoprzybyłych orientują się, że coś jest nie tak, lecz zamiast dążyć do wyjaśnienia sprawy, przyłączają się do kłamiących. W obawie przed wplątaniem się w jakąś wyimaginowaną aferę, wikłają się w kolejne kłamstwa, nie zwracając uwagi na to, że są one coraz grubszymi nićmi szyte, a w końcu - gdy w drzwiach staje policja - zaczynają się podszywać jedni pod drugich.

Spektakl „Per procura”, będący satyrą na świat różnej maści polityków i schlebiających im, a jednocześnie żyjących z nich osób, mieniących się szumnie ich przyjaciółmi, spodobał się wypełniającej widownię JDK publiczności. Przez ponad 2 godziny miała ona świetną zabawę, a przy okazji mogła się zastanowić, czy aby tylko polityków dotyczy skłonność do komplikowania prostych sytuacji i zakłamywania rzeczywistości? A my? Zawsze prostą drogą dążymy do prawdy? Nie obchodzimy jej, nie naginamy, ani nie przemilczamy? Na pewno?

Prowadzony przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu amatorski Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego przygotował premierę „Per Procura” z okazji obchodów (pod koniec ubiegłego roku) 95-lecia swojej działalności. Sztukę wyreżyserował Janusz Michalik. Wystąpili: Julia Kaczmarczyk, Marcin Iwański, Elwira Michalska, Janusz Michalik, Mieczysław Filipczyk, Dorota Kaczmarczyk, Marcin Król, Beata Michalik, Kamil Jakubowski, Ewa Janus, Barbara Klimczak.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
27
28

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie