AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
12
14
17
18
19
21
22
23
25
27
28
Kalendarz imprez-rozwiń

img 4882Solidną porcję rozrywki dostarczył jasielskiej publiczności Teatr Robotniczy w Nowym Sączu, który w piątek, 26 stycznia br. przyjechał do Jasła ze sztuką „Per procura” Neila Simona. Komedia została wystawiona w Jasielskim Domu Kultura w ramach Studni Kulturalnej JDK. FOTORELACJA

Pełen zwrotów akcji, absurdalnych sytuacji i zabawnych dialogów spektakl toczy się w rezydencji wiceburmistrza Nowego Yorku Charliego Brocka, który wydaje przyjęcie z okazji 10 rocznicy ślubu. Pierwsi z zaproszonych gości już z daleka słyszą strzał, po czym znajdują gospodarza nieco oszołomionego, z raną postrzałową ucha. Pani domu gdzieś przepadła, służba również. Produkty na ekskluzywne przyjęcie są w kuchni, ale surowe. Goście, zamiast poczekać, aż postrzelony gospodarz oprzytomnieje i zapytać, co się stało, zaczynają snuć dziwaczne domysły i postanawiają - na wszelki wypadek - udawać przed następnymi przychodzącymi na przyjęcie parami, że nic, ale to absolutnie nic nadzwyczajnego nie zaszło. Twierdzą, że jubilaci za chwilę zejdą, przekazują wiadomości od nich itp. itd. Niektórzy z nowoprzybyłych orientują się, że coś jest nie tak, lecz zamiast dążyć do wyjaśnienia sprawy, przyłączają się do kłamiących. W obawie przed wplątaniem się w jakąś wyimaginowaną aferę, wikłają się w kolejne kłamstwa, nie zwracając uwagi na to, że są one coraz grubszymi nićmi szyte, a w końcu - gdy w drzwiach staje policja - zaczynają się podszywać jedni pod drugich.

Spektakl „Per procura”, będący satyrą na świat różnej maści polityków i schlebiających im, a jednocześnie żyjących z nich osób, mieniących się szumnie ich przyjaciółmi, spodobał się wypełniającej widownię JDK publiczności. Przez ponad 2 godziny miała ona świetną zabawę, a przy okazji mogła się zastanowić, czy aby tylko polityków dotyczy skłonność do komplikowania prostych sytuacji i zakłamywania rzeczywistości? A my? Zawsze prostą drogą dążymy do prawdy? Nie obchodzimy jej, nie naginamy, ani nie przemilczamy? Na pewno?

Prowadzony przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu amatorski Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego przygotował premierę „Per Procura” z okazji obchodów (pod koniec ubiegłego roku) 95-lecia swojej działalności. Sztukę wyreżyserował Janusz Michalik. Wystąpili: Julia Kaczmarczyk, Marcin Iwański, Elwira Michalska, Janusz Michalik, Mieczysław Filipczyk, Dorota Kaczmarczyk, Marcin Król, Beata Michalik, Kamil Jakubowski, Ewa Janus, Barbara Klimczak.

projekt.start

„Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i tożsamość”

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
15
28
29

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie