AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 9894Niezwykły spektakl, uświadamiający aż do bólu, choć nie wprost, bezsens życia pozbawionego wyższych wartości, obejrzała w czwartkowy wieczór (17 bm.) publiczność VIII Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle. Sztukę „Di, Viv i Rose” wystawił w Jasielskim Domu Kultury warszawski Teatr Capitol. FOTORELACJA

- Jest to spektakl dość różnorodny. Z jednej strony, to zabawna opowieść o trzech młodych dziewczynach, a z drugiej - historia bardzo serio: o dorosłości, o niesprawiedliwości losu i o przyjaźni, która czyni nasze życie znośniejszym - mówiła na wstępie Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK, wprowadzając publiczność w atmosferę sztuki.

W istocie było różnorodnie. Pierwszy, trochę przydługi akt, to migawki ze studenckiego życia Di - zdeklarowanej lesbijki (Joanna Brodzik), Viv - sumiennej studentki socjologii (Małgorzata Lipmann) i Rose - 19-latki nie walczącej z instynktem seksualnym (Daria Widawska). Poznały się w akademiku, po czym przeprowadziły do wynajmowanego na spółkę domu. Każda żyje własnym życiem, o którym opowiada przyjaciółkom. Z detalami, co dla jednych widzów było zabawne, dla innych - żenujące. Zaskakujący zwrot akcji, zmienia życie bohaterek i bieg myśli publiczności. Propozycja wymarzonej pracy w Nowym Jorku dla Viv - cieszy, postawa Rose, która ma do zakomunikowania swojemu chłopakowi i matce dwie wiadomości: złą, że nie zdała egzaminu i dobrą, że będzie miała dziecko jeszcze bawi, ale gwałt na Di, w domu, gdy przyjaciółki spały w swoich pokojach i jej opowiadanie o gwałcicielu - przeraża.

Drugi akt, pokazujący Di, Viv i Rose w kilku odsłonach na przestrzeni kilkunastu lat, uświadamia, że życie może być zabawą tylko do czasu. Jeżeli nie znajdzie się głębszych wartości, nie pomoże udawanie, że wszystko jest wspaniałe, a my jesteśmy królami życia. Prawdziwa przyjaźń może rzeczywiście uczynić nasz ziemski byt nieco znośniejszym, ale i tak wcześniej czy później otaczająca nas pustka da o sobie znać.

Świetna gra aktorska i wspaniale budująca nastrój muzyka zrobiły wielkie wrażenie na publiczności, która nagrodziła twórców spektaklu długimi brawami.

***

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle, których partnerami są: Miasto Jasło, Grupa LOTOS i PGNiG, zbliżają się do końca. Przed nami zostało jeszcze tylko jedno widowisko, czyli wspaniały balet „Don Kichot”. Zostanie on wystawiony 2 grudnia (piątek), a wystąpią artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
15
16
21
22
23
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie