AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

Jasmaty AndrusArtur Andrus, dziennikarz, konferansjer przeglądów kabaretowych, poeta i autor tekstów piosenek, będzie gościem drugiego spotkania w ramach IV JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów. Recital kabaretowy, podczas którego artyście towarzyszyć będą: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon) i Paweł Żejmo (perkusja) odbędzie się 25 listopada br. o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A Oddział w Rzeszowie.

Artur Andrus określany jest mianem artysty multimedialnego. Można go usłyszeć nie tylko w radiu i na płytach, ale także zobaczyć na scenie i w telewizji, a nawet przeczytać. Jego wiersze ukazywały się w latach 1998 - 99 w kolumnie satyrycznej „Życia Warszawy”. Często pisał (i pisze nadal) teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego, dla Czerwonego Tulipana oraz dla Grupy MoCarta. Urodzony w Sanoku, mieszka w Warszawie, gdzie studiował dziennikarstwo.

Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi dla Polskiego Radia, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Diamentem Trójki i Statuetką Top Sopot podczas Top Trendy Festiwal w 2013 oraz zdobywca tytułu Mowy Polskiej w 2010 roku, na co dzień jest redaktorem „Powtórki z rozrywki” w radiowej „Trójce”, gospodarzem spotkań warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, od czasu do czasu prowadzi również imprezy kabaretowe.

Bilety na koncert w Jaśle można nabyć w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30 lub stronę internetową JDK: http://s7.systembiletowy.pl/jdk/system_portal.php/repertoire.html?id=1050. Cena biletu: 50 zł.

***

JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty to cykl koncertów, podczas których w Jasielskim Domu Kultury goszczą największe gwiazdy polskiej muzyki jazzowej, uznane w kraju i za granicą. Imprezie od samego początku patronuje wybitny jaślanin, znakomity kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Jego muzykę znamy m.in. z takich seriali jak: „Janosik”, „Alternatywy 4”, obydwie części „Czterdziestolatka”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Przygody psa Cywila” oraz filmów: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Wierna rzeka” czy „Syzyfowe prace”. Ten festiwal jest więc ukłonem w stronę kompozytora, jego uhonorowaniem i podkreśleniem związków z Jasłem.

Podczas IV JasMatów - Jasielskich Jazzowych Klimatów na jasielskiej scenie zobaczymy jeszcze: Marka Napiórkowskiego w towarzystwie Krzysztofa Herdzina i Henryka Miśkiewicza (9 grudnia br.) oraz Macieja Fortunę z Interantional Quartet (14 grudnia br.).

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
15
16
21
22
23
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie