AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

Jasmaty MrozekKoncertem Woytka Mrozka rozpoczną się IV JasMaty - Jasielskie Jazzowe Klimaty. Klarneciście towarzyszyć będą Piotr Salata (wokal), Eliza Sacharczuk (wokal) oraz Marek Malisz (kierownik orkiestry eM Band). Koncert odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 11 listopada o godz. 18.00. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie.

Wojciech Mrozek należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik w Monachium jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD - Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec, które przyznano mu dwukrotnie oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Laureat wielu znaczących konkursów (m. in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium), od 2010 roku prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku.

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. (…) Gra tego artysty wyróżnia się - oprócz znakomitej techniki - dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. (…) – czytamy w biografii muzyka.

Klarnecista koncertuje na całym świecie, bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. Na swoim koncie ma także współpracę m.in. z: Krzesimirem Dębskim, Konstantym Andrzejem Kulką, Michałem Nesterowiczem, Nigelem Kennedy, Wolfgangiem Meyerem, Eddiem Danielsem, Charles’em Naidichem, Konstantym Vileńskim, Krzysztofem Herdzinem, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Jagodzińskim i Ewą Bem.

Wojciech Mrozek ma w swoim dorobku 28 płyt CD i 9 płyt DVD. Wśród jego kompozycji na szczególną uwagę zasługują: Missa Solemnis Sandomiriensis, Kantata Culmiensis, Gaude Mater Polonia, Totus Tuus, Koncert na klarnet nr 1, Humoresque na 3 klarnety i orkiestrę oraz cykle kilkudziesięciu „Tańców” na klarnet solo i orkiestrę symfoniczną, kameralną lub smyczkową.

Bilety na koncert można nabyć w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30. Cena biletu: 30 zł - normalny, 15 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, renciści i emeryci – za okazaniem legitymacji) lub przez stronę internetową JDK: http://s7.systembiletowy.pl/jdk/system_portal.php/repertoire.html?id=1051

 

***

 

JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty to cykl koncertów, podczas których w Jasielskim Domu Kultury goszczą największe gwiazdy polskiej muzyki jazzowej, uznane w kraju i za granicą. W poprzednich edycjach wystąpili: Hanna Banaszak, Wojciech Młynarski, Zbigniew Nahorny, Krzysztof Herdzin, New Bone, Henryk Miśkiewicz wraz z jasielskim big bandem Jass Brass Consort, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Ścierański, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Kapołka, Anna Stankiewicz oraz Janusz Strobel. Podczas IV JasMatów na jasielskiej scenie - oprócz swingującego Woytka Mrozka zobaczymy: Artura Andrusa z zespołem, Marka Napiórkowskiego w towarzystwie Krzysztofa Herdzina i Henryka Miśkiewicza oraz Macieja Fortunę z Interantional Quartet.

Jasielskim Jazzowym Klimatom od samego początku patronuje wybitny jaślanin, znakomity kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Jego muzykę znamy m.in. z takich seriali jak: „Janosik”, „Alternatywy 4”, obydwie części „Czterdziestolatka”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Przygody psa Cywila” oraz filmów: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Wierna rzeka” czy „Syzyfowe prace”. Ten festiwal jest więc ukłonem w stronę kompozytora, jego uhonorowaniem i podkreśleniem związków z Jasłem.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
15
16
21
22
23
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie