AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 2978Tysiące ludzi przewinęło się przez jasielski rynek w czasie tegorocznych – 11. już – Międzynarodowych Dni Wina (27 i 28 sierpnia br.). W wydzielonych „Ogrodach winnych” można było skosztować setek win niemal z całego świata i porozmawiać z winiarzami. Obok były stragany z wyrobami z gospodarstw ekologicznych, rękodziełem i najróżniejszymi bibelotami, a ze sceny dobiegała muzyka. FOTORELACJA

Każdy z dni wina rozpoczynał się korowodem uczestników, organizatorów i zaproszonych gości, tradycyjnie prowadzonym przez kapelę Trzcinicoki (w sobotę, 27 sierpnia) i Miejsko – Kolejową Orkiestrę Dętą (w niedzielę, 28 sierpnia). W barwnym przemarszu wzięły udział m.in. delegacje zagraniczne (z Węgier miast: Makó i Szaroszpatak, ze Słowacji miast: Vranow nad Toplu, Liptowski Mikulasz, Trebiszów i Bardejów, z Czech – Hodonina, a z Ukrainy – Truskawca) oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych różnych szczebli.

W pierwszym dniu XI MDW, tuż po oficjalnym otwarciu, odbyło się uroczyste podpisanie umowy o kontynuacji współpracy partnerskiej pomiędzy Jasłem i Makó (Węgry), przez burmistrz Makó Évę Erzsébet Farkas i burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana, a pod wieczór – ogłoszenie wyników III Konkursu Polskich Win. W drugim dniu winiarskiego święta - zanim uczestnicy MDW przyszli w korowodzie na rynek - w jasielskiej kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została msza św. z poświęceniem wina.

XI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle były wspaniałym zakończeniem wakacji, w fantastycznym klimacie, jaki są w stanie stworzyć tylko prawdziwi miłośnicy wina: winiarze i inne osoby w pełni doceniające walory tego szlachetnego trunku. Organizatorzy zadbali także o tych, którzy na degustację wina nie mogli sobie pozwolić. Dla dzieci przygotowali plac zabaw przed urzędem, a dla dorosłych - poza Jarmarkiem Produktów Regionalnych – występy sceniczne. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, popołudniami na plenerowej scenie, ustawionej we wschodniej części rynku można było podziwiać zespoły z krajów Grupy Wyszechradzkiej: Węgier, Czech, Słowacji i Polski, a wieczorami - występy gwiazd, utrzymane w nieco innym klimacie, które przyciągały tłumy. Gwiazdą pierwszego wieczoru był Stefano Terrazzino & Belli RiBelli, drugiego - kabaret „Pod Wyrwigroszem”. Przed nimi występowali: Piotr Nowak Band i Jass Brass Consort z Mirosławem Witkowskim.

W tegorocznych Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle uczestniczyło kilkanaście winnic oraz importerzy prezentujący wina z Polski, Węgier, Gruzji i Bułgarii.

Organizatorami XI MDW w Jaśle byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, Stowarzyszenie Somelierów Polskich oraz „Wino i Przyjaciele”.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
15
16
21
22
23
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie