AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 329416 lipca, w sobotni  letni dzień, 40 osobowa  grupa sympatyków pieszych, górskich wędrówek wyruszyła na bieszczadzki szlak pod przewodnictwem Józefa Kaczora – przewodnika PTTK. Wyjazd został zorganizowany przez Klub Kulturalno Turystyczny JDK i PTTK w Jaśle. FOTORELACJA

Wstępny punkt wycieczki rozpoczął się od Nadleśnictwa Muczne, na terenie którego znajduje się stanowisko obserwacyjne pokazowej zagrody żubrów.

Uczestnikom wycieczki, po krótkim wyczekiwaniu na terenie porośniętym starymi jodłami i świerkami, odsłoniła się gromadka żubrów przechadzająca się powoli za pożywieniem.

Następnym etapem  wycieczki był wędrowny szlak prowadzący z Nasicznego poprzez Dwernik Kamień  do Zatwarnicy. Przyrodniczo-dydaktyczna trasa wędrówki wiodła  poprzez górski las, w którym można było objadać się czarnymi jagodami, malinami, borówką.  Po pokonaniu sporych wzniesień trud wędrówki wynagrodzony został rewelacyjnymi widokami ze szczytu Dwernika (1004 m.n.p.m.). Przed uczestnikami wyprawy roztoczyła się jedna z najpiękniejszych panoram bieszczadzkich , obejmująca  zarówno najwyższe partie gór, jak i dolinę Sanu, Otryt oraz fragmenty pasm Bieszczadów  ukraińskich.

Końcowy etap wycieczki prowadził leśnym szlakiem do szumiącego wodospadu Szepit i dalej do  Zatwarnicy,w której czekały na uczestników wędrówki atrakcje kulturalne w studyjnym kinie Końkret.

Budynek kina został zaadoptowany z dawnego drewnianego budynku  dawnej stajni byłego Parku Konnego Zatwarnicy. Wnętrze budynku zachwyciło  swoją magią – efekt pracy i wyrzeczeń właścicieli ,państwa Jolanty i Roberta Jareckich. Przy rozpalonym kominku , romantycznych świecach i wybornej kawie lub aromatycznych herbatkach pani Joli, można było się zanurzyć w wygodnych fotelach, przepastnych kanapach i oglądać film w reżyserii  Leszka Staronia„Wolna Sobota”, kręcony przed laty na tym terenie. Atmosfera obiektu jest rzeczywiście niepowtarzalna ,a jego wnętrze nie przestaje zadziwiać -długi parterowy budynek zbudowany z drewnianych belek a w środku rozległa przestrzeń podzielona drewnianymi słupami.

Magii miejscu dodaje  klimatyczna „Cafe Końsekwencja” , rękodzielnicza pracownia „Na Dwie Ręce” z bojkowskimi soroczkami, tradycyjnymi koszulami z haftem karpackim, szmacianymi lalkami i mały sklepik z wyrabianymi na miejscu mydełkami, kawą i herbatą, naturalnym miodem i książkami związanymi z regionem.

Końcowym akcentem  udanej wycieczki było tradycyjne pieczenie kiełbasek przy rozpalonym ognisku.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie