AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 0390W minioną niedzielę (17 bm.) odbyło się kolejne (piąte już) Wakacyjne Spotkanie Artystyczne, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury. Tym razem artyści spotkali się z dziećmi i ich opiekunami na Osiedlu Śródmieście. FOTORELACJE

Ze względu na fatalną pogodę zmieniono plany i spotkanie przeniesiono z Parku Miejskiego do Jasielskiego Domu Kultury. Tłumów nie było, ale ci, którzy zdecydowali się przyjść do JDK mimo ulewnego deszczu, nie żałowali. Dzieciom, które dotarły na miejsce najwcześniej, w oczekiwaniu na zebranie się większej grupy dyrekcja instytucji zaproponowała dodatkową atrakcję, niedostępną dla przeciętnych widzów: obejrzenie sceny od zaplecza, w tym garderoby dla aktorów i orkiestronu. Po tajemniczych zakamarkach małych gości oprowadziła wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska.

Potem rozpoczęła się żywiołowa zabawa, prowadzona przez grupę „Jo Art Show” Joanny Stanowskiej. Były konkursy z nagrodami, ćwiczenia i tańce. Gdy wszyscy już się trochę zmęczyli, zostali zaproszeni na salę widowiskową, gdzie - na odnowionej scenie, zamiast w parkowych alejkach - aktorzy z Teatru „Jo Art Show” zaprezentowali kilkudziesięciominutowe, wciągające przedstawienie „Zabawka - Cyrkowe Show”. Opowiadało o trupie cyrkowej, która zbuntowała się przeciwko swojemu dyrektorowi, z pozoru życzliwemu i dowcipnemu, a w istocie egoistycznemu despocie, przekonanemu, że zjadł wszystkie rozumy i nie znoszącemu sprzeciwu. Zarówno mali widzowie jak i ich opiekunowie z przyjemnością obejrzeli spektakl dell’arte, pełen cyrkowych popisów, którego zakończenie nietrudno było przewidzieć.

Po przedstawieniu wszyscy pozowali na scenie do „rodzinnego” zdjęcia, a następnie wzięli udział w warsztatach cyrkowych, na których uczyli się m.in. efektownego wywijania specjalnymi flagami, kręcenia hula-hop i plastikowych talerzy na patykach oraz żonglerki.

Niedzielna impreza została zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury w ramach Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, była współfinansowana ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie