AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 7285Wspaniałym widowiskiem scenicznym dzieci i młodzież związane z Jasielskim Domem Kultury zakończyły (16 czerwca br.) rok artystyczny 2015/2016. Wokaliści, tancerze i recytatorzy zachwycili publiczność. FOTORELACJA

W koncercie zaprezentowała się blisko setka młodych artystów, od przedszkolaków po licealistów. Z tancerzami wystąpiła również ich instruktorka Katarzyna Korona, w układzie na taneczne trio.

Nie wszyscy uczestnicy zajęć dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez cały rok szkolny w JDK, mogli pokazać, co potrafią w przedwakacyjnym spektaklu. Publiczność mogła oklaskiwać zespoły taneczne: R-Revolution i grupę dziecięcą hip-hop oraz dwa zespoły wokalne: „Fermata” i „Dominanta”. Z solistów, zdobywających średnio co kilka tygodni prestiżowe nagrody, wystąpili: Aleksandra Tocka, Hubert Reczek, Klaudia Łopatkiewicz i Oliwia Hap, natomiast liczną grupę należącą do sekcji teatralnej reprezentowała trójka recytatorów: Natalia Żegleń, Jonatan Maciejowski i Marek Śliwa.

Przedstawienie przygotowali pracownicy JDK: Ewa Grzebień (instr. muzyki), Katarzyna Korona (instr. tańca, tancerka i choreografka) i Helena Gołębiowska (zastępca dyrektora JDK i instr. teatralna, prowadząca teatrzyk dziecięcy „Maskotka” i młodzieżowy teatr „Scena Słowa” oraz młodzieżowe Koło Recytatorskie), oczywiście we współpracy z aranżerem, akustykiem i oświetleniowcem.

Na zakończenie dyrektor JDK Janusz Szewczyk przypomniał największe sukcesy młodych artystów (wszystkich było w tym roku tyle, że wyliczanie zajęłoby zbyt dużo czasu), a instruktorzy rozdali swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy.

Dopełnieniem całości była wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży, wykonanych na zajęciach prowadzonych przez Ewę Kusiak i Annę Brożynę. 

 

***

Podsumowanie roku artystycznego poszczególnych sekcji

SEKCJA WOKALNA – instruktor p. Ewa Grzebień

Rok Artystyczny 2015/2016 był dla wokalistów JDK bardzo pracowity. Uczestniczyli w wielu konkursach lokalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych. Przywieźli kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:

dla Roksany Węgiel

I nagroda – w Międzynarodowym Konkursie we Włoszech

Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej

Grand Prix – w Spotkaniach Mistrzów Muzyki w Pacanowie

dla Huberta Reczka

Grand Prix w Konkursie Piosenki o Rzeszowie

dla Duetu Oliwia Hap i Klaudia Łopatkiewicz

Grand Prix w Wojewódzkim Konkursie Piosenki w Miejscu Piastowym

dla Oliwii Hap

Grand Prix w Wojewódzkim Konkursie Kolęd w Miejscu Piastowym

dla Aleksandry Tockiej

I nagroda w Młodzieżowych Konfrontacjach Muzycznych w Strzyżowie

II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu „Debica Open Festiwal”

III nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu „Muzyka Pogranicza w Sanoku

Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Niepokalanowie

Wśród nagrodzonych na konkursach wojewódzkich znaleźli się także: Julia Zielińska, Dawid Wojnarowicz, Aleksandra Brągiel, Patrycja Nocek, Weronika Turek, Hubert Reczek, Roksana Węgiel, Alicja Lechwar.

Zespoły przygotowały wiele koncertów dla jaślan min. Koncert Kolęd czy koncert ”Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”.

 

SEKCJA TANECZNA – instruktor p. Katarzyna Korona

1. Grupa dziecięca Hip Hop to najmłodsi wiekiem i stażem tancerze JDK. Ćwiczą od listopada 2015 r. i dopiero zaczynają swoją przygodę ze sceną taneczną. Na zajęciach dzieciaki uczą się współpracy w grupie, zapamiętywania podstawowych kroków, poczucia rytmu oraz krótkich choreografii w stylu hip hop.

2. Zespół R-Revolution działający przy JDK od 2008 roku przeszedł ostatnio wielkie zmiany. Grupa całkowicie zmieniła skład i zaczęła przygotowywać się do występów na dużej scenie. I właśnie nową choreografią zespół wywalczył ostatnio kilka nagród: wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Jedliczu, II miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Tanecznym „Złoty Gryf” w Dębicy oraz II miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Tanecznych Hip Hop/Breakdance w Jaśle.

3. Trio taneczne – byłe tancerki grupy R-Revolution, które dzisiaj postanowiły stworzyć wspólną choreografię i ponownie zatańczyć razem na scenie. Zatańczyły: Dominika Dobosz, Magdalena Kopacz i Katarzyna Korona.

SEKCJA TEATRALNA – instruktor p. Helena Gołębiowska

W tym sezonie artystycznym działały dwa teatry – teatrzyk dziecięcy „Maskotka” i młodzieżowy teatr „Scena Słowa” oraz młodzieżowe Koło Recytatorskie.

Teatrzyk „Maskotka” wystawił spektakl „Koronki i Kordonki” na podstawie scenariusza Liliany Bardijewskiej. Ta bajeczka prezentowana była trzykrotnie: podczas Nocy Majowej i dwukrotnie przedszkolakom i dzieciom z młodszych klas szkoły podstawowej.

Ogółem bajkę obejrzało ponad 400 dzieci.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie