AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 6872Pomysłodawcy i organizatorzy Antoniańskiego Daru Serca spotkali się z dyrektorami jasielskich szkół i przedszkoli, które włączyły się w akcję, tworząc wspólne dzieło pomocy Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle. FOTORELACJA

Spotkanie odbyło się 15 czerwca br. w Jasielskim Domu Kultury, a jego celem było podsumowanie tegorocznej akcji i podziękowanie placówkom, które się w nią zaangażowały. Zabierający głos burmistrz Ryszard Pabian zaznaczył, że chociaż wszyscy skupiają się wokół idei finansowego wsparcia szpitala powiatowego w Jaśle, to nie tylko pieniądze się liczą. W tej akcji równie ważne jest to, czego przy okazji uczą się dzieci i młodzież, przygotowując występy artystyczne i uczestnicząc w wolontariacie.

Organizowany od 4 lat w czerwcu Antoniański Dar Serca, jest kontynuacją styczniowej akcji charytatywnej „Noworoczny Dar” na rzecz jasielskiego szpitala, rozpoczętej blisko 20 lat temu. Przypomniał o tym (i o roli, jaką wówczas odegrała nieżyjąca już Elżbieta Przybyszowska - Constantine) o. Krzysztof Kozioł, gwardian jasielskich franciszkanów wyjaśniając, że poszukiwanie najwłaściwszej formuły akcji wciąż trwa i podkreślając wartość kontynuowania cennych inicjatyw z minionych lat. - Oczywiście trzeba robić korekty, ale tak, by nie zaprzepaścić ciągłości tego, co zostało podjęte przed laty. Idea kontynuacji jest bardzo ważna wszędzie. (...) Jeżeli jej zabraknie, będzie chaos, co kadencję będzie rewolucja. Utrzymanie wartościowych inicjatyw jest wielkim dobrem dla środowiska - mówił o. Kozioł. Odnosząc się do tegorocznych prezentacji m.in. stwierdził: - Jeśli młody człowiek z przejęciem recytuje „Małego księcia”, śpiewa pieśni o miłości, albo mówi o wartościach duchowych, to jego dusza jest formowana, a przecież o to nam chodzi. Przecież o to chodzi w szkołach, aby młodego człowieka kształtować. Jeżeli dostaje wspaniałe, szlachetne, duchowe wartości i podchodzi do nich emocjonalnie, przeżywa je od najmłodszych lat, to staje się lepszym człowiekiem. Duchowny podkreślił, że w takie wychowanie warto inwestować, nawet jeżeli nie ma tłumów na widowni. Walcząc o popularność i przypodobanie się publiczności można zatracić coś znacznie cenniejszego. - Jeżeli zapomnimy, co dzieje się w sercu młodego człowieka, to tylko będziemy się starali zabawić jak największą liczbę osób. A w tej inicjatywie nie chodzi o to, żeby wszyscy tylko i wyłącznie dobrze się bawili, ale żeby była kształtowana wrażliwość młodego, ludzkiego serca - tłumaczył o. gwardian, a na koniec zaapelował o kontynuację idei Antoniańskiego Daru Serca.

Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Janusz Szewczyk, zadeklarował, że zrobi wszystko, by to dzieło było kontynuowane, a dziękując za długoletnią, doskonałą współpracę odchodzącemu z Jasła o. Krzysztofowi Koziołowi, wręczył mu okolicznościowy adres i statuetkę „Przyjaciel JDK”. Kolejny raz gwardianowi podziękował też burmistrz Jasła.

***

Podziękowania za zaangażowanie w IV Antoniański Dar Serca odebrali dyrektorzy (lub ich przedstawiciele): Halina Jakubiec (Przedszkole Miejskie nr 1, ul. Tkaczowa), Małgorzata Górniak (PM nr 2, ul. Słowackiego), Elżbieta Krzysiak (PM nr 3, ul. Floriańska), Marta Mosoń (PM nr 6, ul. Kopernika), Anna Czech (PM nr 9, ul. Szkolna), Anna Kwiatkowska (PM nr 10, ul. Ducala), Jacek Nawrocki (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Koralewskiego), Anna Kamińska - Grzesiak (SP nr 4, ul. Wincentego Pola), Mariola Ślawska (SP nr 7, ul. św. Jana z Dukli), Barbara Szczepańska (SP nr 10, ul. Lwowska), Gabriela Zdunek - Gajda (Zespół Szkół Miejskich nr 1, ul. Rafineryjna), Jerzy Gajda (ZSM nr 2, ul. Mickiewicza), Aleksandra Zajdel - Kijowska (ZSM nr 3, ul. Szkolna), Grażyna Idzik (ZSM nr 4, ul. Piotra Skargi), Marta Baran (ZS Społecznych, ul. Niegłowicka), Barbara Łącka (SP nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym, ul. Piotra Skargi), Iwona Kmiecik (ZSM nr 5, ul. Sobniowska), Kazimierz Mikrut (Gim. nr 1, ul. Czackiego), Barbara Wierdak - Cyboroń (I LO, ul. Czackiego, Ryszard Bal (II LO, ul. Floriańska), Renata Skórka (Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, ul. Staszica), Mariusz Pochroń (Zespół Szkół nr 3, ul. Szkolna), Robert Niemiec (ZS nr 4, ul. Sokoła), Dorota Czernecka (ZS Budowlanych, ul. Szkolna), Grażyna Leńczuk (Młodzieżowy Dom Kultury).

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie