AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 6582Wieczorny koncert „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, zorganizowany 13 czerwca br. w kościele oo. Franciszkanów, zakończył tegoroczne obchody Dnia Patrona Jasła - Świętego Antoniego z Padwy. Licznych słuchaczy wprowadził w nastrój radości, a zarazem refleksji i zadumy nad tym, co naprawdę jest w życiu ważne. FOTORELACJA

Wystąpiła niezwykle utalentowana młodzież, uczestnicząca w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Ewę Grzebień w Jasielskim Domu Kultury. Soliści, tworzący zespół „Fermata” zaśpiewali (indywidualnie i grupowo) pieśni z tekstami Jana Pawła II i utwory z repertuaru m.in.: Beaty Bednarz, Janusza Szroma i Grażyny Łobaszewskiej.

Przed licznie zgromadzonymi w sanktuarium św. Antoniego wiernymi zaprezentowali się: Oliwia Hap, Julia Zielińska, Alicja Lechwar, Aleksandra Tocka, Aleksandra Brągiel, Karolina Juszczyk, Klaudai Łopatkiewicz, Roksana Węgiel, Weronika Turek, Amelia Domagała i Hubert Reczek.

- Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. To zdanie hymnu Światowych Dni Młodzieży chyba najbardziej oddaje puentę obchodów dnia św. Antoniego w Roku Miłosierdzia, w świątyni, która jest kościołem stacyjnym Diecezji Rzeszowskiej. Brama Miłosierdzia wciąż stoi otworem. Łaski miłosierdzia spływają na nas - powiedział na zakończenie koncertu o. Jacek Wójtowicz, zapewniając, że w tym sanktuarium św. Antoni zawsze czeka na każdego, kto zechce się do niego zwrócić. Na wstępie z kolei, o. Jacek przedstawił wykonawców i wprowadził publiczność w klimat koncertu. Zaznaczył, że dobro i miłosierdzie są wartościami nieprzemijającymi, przynoszącymi pogodę ducha i radość na przekór temu, co nie zawsze jest piękne, wspaniałe i dobre. - Niech ten koncert będzie swego rodzaju antidotum, zastrzykiem mocy, siły i odwagi do stawienia czoła przeciwnościom tego świata, jak wspomniał biskup podczas dzisiejszej homilii - mówił.

Występ obdarzonej wspaniałymi głosami młodzieży z JDK zrobił ogromne wrażenie na słuchaczach.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie