AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

DSC 1426Spotkania z Teatrem Wagabunda zakończyły tegoroczne Wakacyjne Teatry Profilaktyczne. 15 i 16 lipca br. moc zabaw czekało na dzieci z osiedli Bryły, Gamrat, Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

Teatr Wagabunda z Krakowa zaprosił dzieci do interaktywnej zabawy, ze starymi sprzętami i zabawkami jakich używali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Dzieci mogły przynieść wodę ze studni, w specjalnych konwiach naramiennych, trafiać z procy w stracha na wróble, rzucać podkowami, jeździć na rowerze stacjonarnym czy przechodzić pod przeszkodami z obniżaną poprzeczką. Tej ostatniej zabawie towarzyszyły duże emocje, gdyż każdy, kto strącił poprzeczkę narażał się na skropienie wodą z garnuszka lub dzbanka. Jedynie szybkość i spryt mogły uchronić delikwenta od zmoknięcia.
Wydarzenie uświetniły występy podopiecznych JDK. Zespół Jazz Kids (Dawid Mastej - saksofon, Tomek Krupa - gitara basowa, Kacper Nowicki - perkusja oraz Wojtek Nowicki – klawisze, opieka artystyczna), przedstawił znane utwory jazzowe, a solistki (Izabela Janasik, Ewelina Hanula, Aleksandra Sieńkowska, Faustyna Dziedzic, Emilia Starzec i Karolina Polak) przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, wykonały znane przeboje muzyki pop i soul. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne folie oraz rozłożone na ziemi materiały przygotowane przez plastyczki placówki: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę, na których uwiecznione zostały podobizny ukochanych zwierzątek oraz drzewa i słońca.
Do tańca zaprosiła dzieci Sonia Zwoleńska. Jej występ przypadł do gustu małym tancerzom, którzy chętnie powtarzali wesoły układ choreograficzny.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Piotr Chojecki

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie