AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 0451Tańce indiańskie, malowanie twarzy, strzelanie z łuku do celu oraz poznawanie kultury indiańskiej, w tym indiańskich tomahawków, maczug a nawet broni palnej - złożyły się na trzecie spotkanie w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych na jasielskich osiedlach. W niedzielę, 5 lipca br. mali i duzi mieszkańcy Śródmieścia spotkali się w Parku Miejskim z przedstawicielami Fortu Wapiti czyli Wioski Indiańskiej z Zalasowej koło Tuchowa. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury. FOTORELACJA

 

Młodzi pasjonaci kultury i historii Indian chętnie zaglądali do tipi - indiańskiego namiotu, gdzie znajdowały się przedmioty codziennego użytku rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Dużym powodzeniem cieszyły się zawody w strzelaniu z łuku do celu. Milusińscy malowali specjalnie na tę okazję przygotowane papierowe maski indiańskie. Chętni brali udział m.in. w wyścigach węży, łowieniu rybek i innych zabawach sprawnościowych. - Trudno było trafić do tarczy, ale raz mi się udało. Dobrze się dziś bawiłem, pomalowałem swoją maskę indiańską w barwy wojenne. Gdy będę duży, to też zostanę Indianinem - zapewnił nas Adaś, uczestnik niedzielnej zabawy.

W glorietce parkowej, ze znanymi standardami muzyki jazzowej, wystąpił założony w marcu br. przy JDK zespół Jazz Kids, w składzie: Dawid Mastej - saksofon, Tomek Krupa - gitara basowa, Kacper Nowicki - perkusja oraz Wojtek Nowicki - klawisze (opiekun, instruktor ds muzyki JDK). Swoje talenty zaprezentowały również solistki JDK, przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, opiekunkę wokalistów). Emilia Konieczny zaśpiewała utwory: „Pasikonik”, „Potworna piosenka” i „Mazurek”, a Anna Klesyk - balladę z repertuaru Michaela Jacksona „Music and Me” i piosenkę Alicji Majewskiej „Jaki piękny świat”. W taneczne pląsy porwała dzieci Sonia Zwoleńska. Jej występ bardzo spodobał się milusińskim, którzy ochoczo i licznie podążali za tancerką.

Dzieci mogły również wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi malując na specjalnie w tym celu przygotowanych foliach i kolorując papierowe maseczki wykonane przez plastyczki JDK: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę.

W tym roku, w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych na osiedlach w Jaśle, odbędą się jeszcze spotkania z krakowskimi teatrami: Szczęście - dla dzieci z osiedli Krajowice i Gamrat (czwartek, 9 lipca) i Wagabunda - dla dzieci z osiedli Bryły i Kaczorowy (środa, 15 lipca) oraz z osiedli Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków (czwartek, 16 lipca). Szczegóły na afiszach.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 

 

Piotr Chojecki

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie