AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

 

logo wikszy

 

Jasielski Dom Kultury zaprasza 19 lutego br., godz. 16.00 na spotkanie informacyjne w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”. Program realizowany jest w latach 2019-2021, a jego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszanie współpracy pomiędzy sektorami kultury i edukacji. Projekt realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021”. 

 

Centrum Kulturalne w Przemyślu realizuje program już po raz drugi. Placówka, która znalazła się wśród 16 beneficjentów programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury, tym samym stała się jedynym operatorem programu w województwie podkarpackim.

 

Strategicznym celem programu jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie podkarpackim, polepszenie współpracy pomiędzy sektorami kultury i edukacji, pobudzenie kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych oraz komunikacyjnych środowiska kultury i oświaty.

 

Projekt adresowany jest do: przedstawicieli instytucji kultury (domy
i ośrodki kultury, muzea, biblioteki, teatry, galerie), NGO, placówek edukacyjnych (przedszkoli, szkół, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic, ochronek prowadzonych przez osoby duchowne), przedstawicieli grup nieformalnych oraz działaczy społecznych.

 

Na program „Bardzo Młoda Kultura” składa się:

  1. prowadzenie spotkań organizacyjnych, informacyjnych i integracyjnych skierowanych do animatorów kultury, przedstawicieli instytucji kultury i placówek oświatowo - edukacyjnych.
  2. organizowanie szkoleń i warsztatów dla wymienionych wcześniej przedstawicieli.
  3. prowadzenie tzw. konkursów regrantingowych skierowanych do osób biorących udział we wcześniejszych działaniach.
  4. przeprowadzenie diagnozy regionalnego środowiska zajmującego się edukacją kulturową (identyfikacja podmiotów zajmujących się tego typu działalnością w regionie, określenie relacji występujących pomiędzy nimi, potencjałów
    i ograniczeń) oraz przedstawianie ich wyników.
  5. utworzenie portalu związanego z edukacją kulturową w regionie.

Dzięki tym działaniom uczestnicy programu będą mogli realizować swoje autorskie projekty z zakresu edukacji kulturowej.

 

Jednym z elementów składowych zadania są spotkania informacyjne, jak to organizowane, m.in. w Jasielskim Domu Kultury. Oprócz tego prowadzone są:

1) badania i diagnoza potrzeb dzieci i młodzieży jako odbiorców Projektu Bardzo Młoda Kultura (określenie potrzeb w podziale na grupy wiekowe, identyfikacja zainteresowań odbiorców i form pracy, które są dla nich najbardziej odpowiednie, wypracowanie kryteriów oceny projektów lokalnych na kolejne lata na podstawie powyższych ustaleń)  oraz ewaluacja Projektu Bardzo Młoda Kultura w województwie podkarpackim – efektem będą dwa oddzielne raporty w wersji elektronicznej

2)  spotkania informacyjno - sieciujące w wybranych miejscowościach Podkarpacia (Łańcut, Sanok, Tarnobrzeg, Lubaczów, Jasło i Przemyśl)

3)  warsztaty i szkolenia dla osób zajmujących się edukacją kulturową prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy przekażą umiejętności
i kompetencje potrzebne przy realizacji autorskich projektów

4)  regranting – realizacja autorskich projektów edukacyjno-kulturowych, których uczestnikami są dzieci i młodzież nie wykluczając niepełnosprawnych

5)  promocja i reklama Projektu we wszystkich mediach

6)  Podkarpacka Giełda Projektów – spotkanie integracyjne środowiska kultury i oświaty, wymiana pomysłów i doświadczeń po realizacji projektów w każdym roku trwania Bardzo Młodej Kultury.

 

Wiecej na: http://www.bmk-ck.pl

 

bmk logo podkarpackie RGB             logo CK         podkarpackie forma podstawowa z haslem

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie