AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 3468„Lata 20-te lata 30-te” to tytuł koncertu noworocznego, na który - w sobotę, 25 stycznia br. - burmistrz Jasła wraz z Radą Seniorów zaprosił mieszkańców miasta w wieku 60+. FOTORELACJA

 

Trójka artystów: obdarzona wspaniałym głosem Adrianna Bujak-Cyran - śpiew oraz dwaj znakomici gitarzyści: Marek Piątek i Krzysztof Cyran przenieśli słuchaczy w klimat 20-lecia międzywojennego, kiedy to rozrywkę na najwyższym poziomie zapewniały takie gwiazdy scen polskich jak: Tola Mankiewiczówna, Loda Niemirzanka, Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo czy Aleksander Żabczyński, a śpiewane przez całą Polskę szlagiery filmowe i kabaretowe komponowali m.in.: Jerzy Petersburski i Henryk Wars. Wśród powstałych w okresie międzywojennym hitów wszechczasów, które zabrzmiały w sobotnim koncercie były: „Ach jak przyjemnie”, „Na pierwszy znak”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Ta mała piła dziś”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sex appeal”, „Ada to nie wypada”, „Ja się boję sama spać”, „Nasza jest noc” i „O czym marzy dziewczyna”. Wypełniający salę widowiskową JDK seniorzy nie tylko z ogromną przyjemnością słuchali dobrze im znanych piosenek, ale też chętnie je nucili.

Zanim Adrianna Bujak-Cyran z akompaniatorami rozpoczęli występ widownia oklaskiwała dwójkę solistów JDK, laureatów wielu konkursów, rozwijających swoje talenty pod kierunkiem Ewy Grzebień. Kolędy dla seniorów zaśpiewali Karolina Polak („W nocnej chwili”) i Dawid Wojnarowicz („Gore gwiazda”). Młodych, wspaniale zapowiadających się artystów przedstawił burmistrz Jasła Ryszard Pabian, który również - razem z przewodniczącym Rady Seniorów Miasta Jasła II kadencji Marianem Soblem - złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia.

- Obyśmy w tym roku, który rozpoczęliśmy byli zdrowi, szczęśliwi, cieszyli się ze swego dorobku, ze swego wieku i byli pełni nadziei, że wszystko co się marzy, to się spełni- mówił Marian Sobel. Burmistrz dołączył się do tych życzeń, dodając. - Życzę też Państwu, aby z Waszej mądrości, Waszego doświadczenia życiowego korzystali Wasi bliscy i nie tylko. Wszyscy na to liczymy. Liczymy też na Państwa dobry humor i ciepły uśmiech (...) Cierpliwości, cierpliwości, jeszcze raz cierpliwości i zdrowia, abyśmy za rok mogli spotkać się na kolejnym koncercie - zakończył gospodarz miasta.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27

 

  

Informacja o projekcie