AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 0623Kapitalny zestaw operetkowych i musicalowych przebojów wszechczasów złożył się na Koncert Noworoczny 2020, inaugurujący tegoroczne wydarzenia kulturalne w Jaśle. Dwa seanse gali koncertowej w wiedeńskim stylu odbyły się 3 stycznia br. (piątek) w Jasielskim Domu Kultury. FOTORELACJA

 

Na scenie JDK, w noworocznym widowisku zaprezentowała się Królewska Orkiestra „Odessa” pod batutą Mirosława Krila, soliści kijowskiej sceny operetkowej i operowej oraz tancerze baletu Narodowej Opery Lwowskiej. Występ rozpoczęli muzycy walcem „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa syna. Następnie zabrzmiały znane i lubiane arie i duety z najsłynniejszych operetek i musicali m.in.: „Wielka sława to żart” z Barona Cygańskiego, „Przetańczyć cała noc” z My Fair Lady i „Czardasz Silvy” z Księżniczki Czardasza. Nie zabrakło też takich hitów jak: „Brunetki, blondynki”, „O sole mio”, „Polka z kowadłem”, „Polka Trik Trak” i „Kankan”, a na zakończenie „Time to say goodbye”. Dopełnieniem spektaklu byli tancerze w efektownych układach choreograficznych. Zachwycona całością publiczność zgotowała artystom owację na stojąco i nie pozwoliła zejść ze sceny bez bisów.

W przerwie koncertów wszyscy zostali zaproszeni na ciastko, a dorośli także na lampkę szampana.

Koncertowa inauguracja 2020 roku była znakomitą okazją do złożenia jasielskim melomanom noworocznych życzeń. Skorzystali z niej obecny na wieczornym seansie burmistrz Jasła Ryszard Pabian oraz p.o. dyrektora JDK Helena Gołębiowska.

Gospodarz miasta przekazał życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz spełnienia planów i marzeń. - Życzę Państwu, abyście przez cały 2020 rok spotykali na swej drodze samych życzliwych ludzi, a w swoich sercach mieli dla nich wiele ciepła. Życzę też oczywiście doznawania wspaniałych wrażeń w naszym Jasielskim Domu Kultury - mówił między innymi burmistrz R. Pabian.

Z kolei Helena Gołębiowska w imieniu całego zespołu JDK życzyła obecnym przede wszystkim dobra i piękna. - Dobra, czyli dobrych dni, dobrych ludzi, dobrych spotkań; zdrowia, które jest największym dobrem i trochę piękna. Bo życie bez piękna byłoby szare. Mam nadzieję, że Jasielski Dom Kultury nieco tego piękna Państwu w tym roku przyniesie - powiedziała H. Gołębiowska, zapraszając na wszystkie imprezy organizowane w 2020 r. przez JDK.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
15
16
21
22
23
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie