AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 9972Interdyscyplinarna wystawa prac jasielskich artystów plastyków należących do grupy „Plaja” będzie czynna do końca stycznia br.  Można na niej obejrzeć malarstwo, rzeźbę, fotografię, ceramikę, grafikę; dzieła bardzo zróżnicowane, tak jak ich autorzy. FOTORELACJA

 

Podczas wernisażu zorganizowanego przed świętami Bożego Narodzenia pod hasłem „Gwiazdka u artystów” twórców z „Plai” i ich licznych gości powitała Helena Gołębiowska, p.o. dyrektora JDK, podkreślając, że to wspaniali ludzie o ogromnej wyobraźni i wielkich, pięknych sercach, którzy tak wpisali się w krajobraz kulturalny Jasła, że nie sposób ich nie zauważać i nie doceniać. H. Gołębiowska przypomniała też, że 2 latat temu „Plaja” świętowała w JDK 10-lecie istnienia i podziękowała grupie za obecność w Jaśle: za wystawy, plenery, konkursy i warsztaty, za fresk i murale, za stwarzanie możliwości obcowania ze sztuką na co dzień.

Dalszą część wernisażu, który przerodził się w przyjacielskie spotkanie artystów i ich fanów, poprowadził Bogdan Samborski, rozpoczynając od zaproszenia na środek wszystkich członków grupy „Plaja” oraz Wiesława Czechowicza, który już do stowarzyszenia nie należy, ale pozostał jego wiernym przyjacielem.

Na gwiazdkowe spotkanie „Plaja” przygotowała kilka miłych niespodzianek dla swoich gości, m.in.: losowanie prac przekazanych na ten cel przez kilkunastu artystów, występ wokalny i znakomity poczęstunek.

 

***

 

„Plaję tworzą:

Piotr Betlej, Kazimierz Bosak, Iga Brej-Kozon, Anna Brożyna, Mieczysław Burda, Joanna Dyląg-Faliszek, Barbara Józefowicz, Tomasz Kasprzyk, Ireneusz Kopacz, Bogdan Kozon, Jan Kukułka, Adam Łyszczek, Tomasz Olbrot, Anna Papiornik-Wojdyła, Elżbieta Piórecka, Justyna Polar, Małgorzata Samborska, Bogdan Samborski, Mirosław Szudy.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

   

 

youtube

 

 

 

Wystawa Wiatrw

Wystawa Marka i Tomasza Wiatrów w Galerii JDK 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie