AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
23
26
27
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

13 grudnia w MGOK w Sędziszowie Małopolskim  odbył się finał XXIX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Poprzedziły go eliminacje rejonowe, które odbyły się w pięciu ośrodkach kultury na terenie Województwa Podkarpackiego.

 

Co roku w eliminacjach bierze udział około 200 wykonawców prezentujących lirykę religijną, modlitwy, prozę i poezję poszukującą sensu istnienia, a także rozważającą egzystencjalne dylematy człowieka. Uczestnikami tych poetyckich zmagań są uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe, którzy w tym roku zaprezentowały się w 2 kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. W ciągu  prawie trzydziestu lat istnienia konkursu w finałach wystąpiło 1000 młodych artystów.

Wśród finalistów w tym roku znalazły się także Weronika Dębska i Zuzanna Bernacka z Jasielskiego Domu Kultury. Obydwie finalistki były laureatkami eliminacji rejonowych, które wcześniej odbyły się w Rymanowie. Weronika Dębska wystąpiła w kategorii poezji śpiewanej zaś Zuzanna Bernacka w kategorii recytacji. Obydwie finalistki otrzymały II nagrody w swoich kategoriach. Recytatorkę do konkursu przygotowała Helena Gołębiowska zaś Weronikę przygotowała i akompaniowała Jej Ewa Grzebień.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15
16
22
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie