AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
23
26
27
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 8986„Ślubami panieńskimi” Aleksandra Fredry (1793-1876) z Marią Seweryn w roli pani Dobrójskiej, zakończyły się tegoroczne, 11. już Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Spektakl tak spodobał się publiczności, że pożegnała występujących w nim artystów owacją na stojąco. FOTORELACJA

 

„Ślubami panieńskimi” Aleksandra Fredry (1793-1876) z Marią Seweryn w roli pani Dobrójskiej, zakończyły się tegoroczne, 11. już Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Spektakl tak spodobał się publiczności, że pożegnała występujących w nim artystów owacją na stojąco.

Ostatnie przedstawienie jasielskiej jesieni teatralnej 2019 odbyło się 2 grudnia (poniedziałek). Wypełnioną po brzegi widownię na sztukę zaprosiła Helena Gołębiowska p.o. dyrektora JDK, przy okazji podsumowując tegoroczne spotkania z teatrem. - W tej edycji zaprezentowaliśmy państwu dość różnorodne spektakle teatralne. Różnorodne pod względem i gatunkowym, i tematycznym. Zaczęliśmy dramatem z Adamem Ferencym, ale była też komedia, triller, improwizacje teatralne; balet, postaraliśmy się również o spektakl w konwencji komedii dell’arte, a uwieńczeniem będą „Śluby panieńskie” krakowskiego Teatru STU - mówiła.

Premiera tej sztuki w Teatrze STU odbyła się 17 września 2017 r., ale za 14 lat, w roku 2033 minie 200 lat od prapremiery „Ślubów panieńskich” we Lwowie. Trudno uwierzyć, że od tamtej pory komedia opowiadająca o dwóch panienkach, które postanowiły nie wychodzić za mąż lecz „nienawidzić ród męski” i dręczyć pretendentów do ręki swą wzgardą oraz o miłosnych podchodach tychże konkurentów, niezmiennie bawi kolejne pokolenia, ale to szczera prawda.

„Śluby panieńskie” Teatru STU w reżyserii Krzysztofa Pluskoty, z muzyką Piotra Grząślewicza i Marcina Hilarowicza, w kapitalnej scenografii Katarzyny Wójtowicz, ze świetnie grającymi, wspaniale bawiącymi się tekstem aktorami to majstersztyk sztuki teatralnej. Cała ekipa udowodniła, że warto sięgać po działa mistrzów komedii z minionych epok, o ile ma się pomysł, jak współczesnemu widzowi podać treść, nieco już zdezaktualizowaną.

Ponad 2-godzinny spektakl dostarczył jasielskiej publiczności rozrywki najwyższej próby, a dodatkową miłą niespodziankę przygotowali organizatorzy XI JST, zapraszając w przerwie wszystkich dorosłych na lampkę szampana.

Na XI Jesienne Spotkania z Teatrem złożyło się 7 spektakli: „Cudotwórca” (14 października), „Akompaniator” (20 października), balet „Spartakus” (25 października), „Scenariusz na trzech aktorów” (27 października), „Mała rzecz a cieszy” (14 listopada), „Mieszczanin szlachcicem” (24 listopada) i „Śluby panieńskie” (2 grudnia).

Zorganizowane przez JDK spotkania z teatrem 2019 wspierała Toyota, a partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, LOTOS Asfalt S.A. oraz PGNiG SA. Na zakończenie do grona sponsorów dołączyła również Sieć Sklepów MPM.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15
16
22
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie