AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 4915Najpiękniejsze utwory filmowe zabrzmiały podczas drugiego koncertu w ramach JasMatów. W sobotę, 16 listopada br. w świat filmów i twórców muzyki filmowej wprowadził przybyłych do Jasielskiego Domu Kultury, Tomasz Stockinger, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, związanym z teatrem, kinem, telewizją i estradą, który tego wieczoru pełnił rolę konferansjera. Towarzyszyli mu Kameralna Orkiestra Smyczkowa oraz znakomity pianista jazzowy, kompozytor i aranżer – Stefan Gąsieniec. FOTORELACJA

 

Miłośnicy muzyki filmowej usłyszeli najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie, motywy przewodnie i piosenki z filmów i seriali.

- Polska kinematografia miała i ma szczęście do kompozytorów. Powstało wiele pięknych melodii i zapisało się na trwałe w naszej pamięci, dlatego tak bardzo lubimy do nich wracać. Rozpoczęliśmy dzisiejszy wieczór od utworu „Cantabile in h” autorstwa Krzesimira Dębskiego z filmu polsko – kanadyjskiego „Cudowne dziecko” – zwrócił się do przybyłych Tomasz Stockinger.

Artysta przybliżył pokrótce słuchaczom historię kinematografii i początki muzyki filmowej, która towarzyszyła X muzie od początku. Przybyli mogli wysłuchać znakomitych walców, tang i ragtimów skomponowanych przez takich slawnych kompozytorów jak: Władysław Szpilman, Scott Joplin, Fryderyk Chopin, Waldemar Kazanecki, George Gershwin, Carlos Gardel, Mirosław Gąsieniec, czy Wojciech Kilar. Ze sceny popłynęły dźwięki znane z takich obrazów jak: „Lata dwudzieste lata trzydzieste”, „Strachy na Lachy”, „Trędowata”, „Pianista”, "Noce i dnie” czy „Żądło”.

Nie zabrakło również wiązanki słynnych melodii z filmów i seriali honorowego patrona Jasielskich Jazzowych Klimatów – Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

- Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz jest nie tylko Honorowym Obywatelem Jasła, ale też dobrym duchem tego miasta. Wsparł Jasielski Dom Kultury w zakupie nowego fortepianu. Jerzy Matuszkiewicz co roku dotuje również młode talenty z Jasła. Jest przykładem wielkiego artysty, który prezentuje pasję, miłość, ogromny talent. „Duduś” jak rzadko kto podzielił się z nami swoim talentem. Dziś trudno byłoby sobie wyobrazić filmy i seriale bez jego muzyki. Dziękujemy Ci „Dudusiu”. Byłeś i jesteś wielki! A teraz posłuchajmy wiązanki przebojów filmowych tego znakomitego artysty – mówił Tomasz Stockinger.

Na zakończenie nie obyło się bez bisów. Tomasz Stockinger przypomniał przeboje: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” oraz „Czterdzieści lat minęło”, ponieważ, sam świętował rok temu czterdzieści lat swojej pracy artystycznej.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

   

 

youtube

 

 

sezon artystyczny 2019

 

Sezon artystyczno - edukacyjny w JDK 2019/2020

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie