AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 5924Po raz szósty w Jasielskim Domu Kultury odbył się (w piątek i sobotę 18 i 19 października br.) Festiwal Nauki. Tak jak poprzednie, został zorganizowany w ramach programu „Jasło - Miasto Wiedzy”. Festiwal odwiedziły setki dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. FOTORELACJA

 

Przedpołudnie pierwszego dnia festiwalu poświęcone było zorganizowanym grupom szkolnym i przedszkolnym. Po południu i w sobotę był czas na zwiedzanie indywidualne, z czego chętnie korzystały całe rodziny. Na wszystkich zwiedzających - jak co roku - czekało mnóstwo atrakcji.

Szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata i np. pospacerowania po tajdze, wyruszenia w kosmos albo spróbowania swoich możliwości w wyczynowej jeździe samochodem. Dzieci wręcz zafascynowane były egzotycznymi pająkami; chętnie zaglądały również do molekularnej kuchni. Wszystkich przyciągały gry i układanki logiczne w sali multimedialnej JDK. Końca nie miała też kolejka chętnych na przechadzkę w wielkiej plastikowej kuli sferycznej zorba. Niezwykle interesująca nowością były: pokaz „malowania” piaskiem na szkle (co godzinę) oraz „Machiny Leonarda da Vinci”, czyli modele wykonane przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda. Można było obejrzeć m.in. prototyp roweru i łożyska kulkowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zapraszała do skorzystania z kilku propozycji pod wspólnym hasłem „Wiedza blisko Ciebie”; a przedstawiciele I LO w Jaśle do obserwacji słońca przez teleskop. Było drukowanie drukarką 3D, pokazy umiejętności małych robotów i „Szalone zabawy naukowców”, a to tylko niektóre z kilkudziesięciu interesujących propozycji.

W tym roku do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili tradycyjnie już: Estradę Tyską, ExploraPark - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, PWSZ Krosno, 3D Universal z Jasła oraz I LO w Jaśle.

Jednocześnie z otwarciem Festiwalu Nauki 2019 odbyło się spotkanie uczniowskich grup badawczych w sali widowiskowej JDK rozpoczynające VI Jasielską Ligę Naukową z LOTOSEM, podczas którego burmistrz Jasła Ryszard Pabian zaprosił wszystkich do zwiedzania festiwalowych stoisk.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
22
24
27
30

 

  

Informacja o projekcie