AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Kalendarz imprez-rozwiń

z pasj orkiszJasielski Dom Kultury zaprasza osoby o nietuzinkowych zainteresowaniach do ruszającego w październiku br. „Klubu ludzi z pasją”. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 października br. o godz. 17. Jego tematem będzie św. Hildegarda z Bingen oraz zalecana przez nią dieta.

 

Pasjonatką sposobu odżywiania polecanego przez żyjącą w XII w. św. Hildegardę jest jaślanka Małgorzata Niedzielska. Tym, którzy przyjdą na pierwsze spotkanie „Klubu ludzi z pasją”, opowie ona o swojej przygodzie z dietą Hildegardy z Bingen, o przełamywaniu trudności związanych np. ze stosowanym przez średniowieczną świętą nazewnictwem i zdobywaniem w dzisiejszych czasach odpowiednich produktów. Spotkanie będzie okazją nie tylko do posłuchania prelegentki, ale i do podzielenia się swoimi doświadczeniami dotyczącymi poruszanego tematu, wymienienia się przepisami i pogłębienia wiedzy o św. Hildegardzie. A była to kobieta o niezwykle szerokich horyzontach i niewiarygodnej wręcz znajomości zasad funkcjonowania człowieka, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz duchowej w kontekście otaczającego świata. Jak się okazuje większość twierdzeń podawanych przed wiekami przez Hildegardę, potwierdzają również dzisiejsi badacze.

„Klub ludzi z pasją”, to nowa propozycja JDK, skierowana do osób „pozytywnie zakręconych”, fascynujących się jakąś dziedziną, poświęcających swojej pasji czas, uwagę, energię, oddanych jej, gotowych dla niej odmówić sobie wielu rzeczy. Raz w miesiącu we wtorkowe wieczory będą organizowane spotkania pasjonatów, podczas których będą oni mogli wymienić się doświadczeniami, wzbogacić swoją wiedzę na dany temat, uzupełnić kolekcję w drodze wymiany itp. itd. Ci natomiast, którzy na razie niczym szczególnie się nie pasjonują, będą mogli na spotkaniach poszukać inspiracji i być może odkryją coś tak porywającego, że zmieni to ich dotychczasowe życie. A mogą to być przeróżne rzeczy, bowiem co dla jednych jest błahostką, dla innych może stać się pasją, wręcz sensem życia. Jedni pasjonaci nie wyobrażają sobie życia bez ukochanej pracy, inni bez wypadów w Himalaje i wspinaczki w rozrzedzonym powietrzu, jeszcze inni bez 10-kilometrowych spacerów, uprawiania ogródka, wędkowania, jazdy na rowerze, robótek ręcznych, czytania, pieczenia, gotowania czy nawet sprzątania i prasowania. Pasją może być właściwie wszystko, czemu z wielką przyjemnością oddajemy się bez reszty. „Klub ludzi z pasją” zaprasza więc na spotkania zarówno tych, którzy już czymś się pasjonują, jak i tych, którzy swojego „konika” jeszcze nie odkryli. Mile widziani będą również ci, którzy szczególnych pasji nie mają i nie szukają, ale z przyjemnością poznają pasje innych.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

   

 

youtube

 

 

sezon artystyczny 2019

 

Sezon artystyczno - edukacyjny w JDK 2019/2020

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie