AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

klub kozie ebroKlub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury razem z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Jasło zapraszają - w niedzielę 29 września br. - na wyprawę w Beskid Niski. W programie jest m.in. zdobycie łagodnego szczytu Kozie Żebro i zejście do Wysowej - Zdroju na Święto Rydza.

 

Wycieczka potrwa pół doby. Wyjazd z Jasła o godz.9.00 sprzed budynku JDK, powrót około godz. 21.00 w to samo miejsce. Autokar podwiezie wycieczkowiczów do Regietowa, skąd przejdą do Wysowej - Zdroju po drodze wspinając się na Kozie Żebro (847 m n.p.m.), zalesiony, bardzo charakterystyczny szczyt, zawdzięczający oryginalna nazwę prawdopodobniej austriackim kartografom, którzy znaleźli na nim szkielet sarny zwanej kozą.

Po dotarciu do Wysowej turyści z Jasła zwiedzą najatrakcyjniejsze punkty uzdrowiska i przyłączą się do obchodów Święta Rydza. Organizatorzy tej imprezy zapowiadają mnóstwo atrakcji, z których będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Będą konkursy, pokazy rękodzieła, warsztaty, wystawy i koncerty; nie zabraknie oczywiście regionalnych przysmaków serwowanych pod hasłem „Las w kuchni, kuchnia w lesie”.

 

***

 

Koszt uczestnictwa w wycieczce: 65 zł; członkowie PTTK i młodzież do lat 16 - 60 zł.

10-procentowa zniżka: dla Honorowych Dawców Krwi oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, usługę przewodnika oraz parkingi.

Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieka osoby dorosłej.

Zgłoszenia wraz z wpłatą kierować należy do PTTK w Jaśle przy ul. Floriańskiej 15 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00)

Informacji w JDK udziela Elżbieta Ruszała telefon 514 284 625.

Organizator zastrzega sobie prawa zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
22
24
27
30

 

  

Informacja o projekcie