AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 1886Bywalcy Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle przyzwyczaili się już, że to impreza wyjątkowa, na którą warto zarezerwować sobie czas w ostatni weekend wakacji, bo nie będzie to czas stracony. Potwierdziły to tegoroczne obchody jasielskiego święta wina i winiarzy (24 – 25 sierpnia br.). FOTORELACJA

 

XIV Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle zorganizowali: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura”, dbając o to, by przybywający z różnych stron Polski oraz z zagranicy wystawcy i smakosze wina, jak również mieszkańcy Jasła i ich wakacyjni goście czuli się na dniach wina jak u siebie w domu. W całym Jaśle panowała w tym czasie odświętna atmosfera dobrej zabawy, a na rynku chyba każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

W „Ogrodach Winnych” można było skosztować kilkuset win krajowych i zagranicznych, w tym nagradzanych na różnych konkursach, oferowanych przez kilkudziesięciu wystawców, a winiarze chętnie dzielili się swoim doświadczeniem w prowadzeniu winnic i przetwarzaniu winogron ze zwiedzającymi. W tej części rynku można było zaopatrzyć się w znakomite trunki i akcesoria winiarskie.

W sąsiedztwie „Ogrodów Winnych” różnorodnością wyrobów przyciągały spacerujących jarmarki: produktów regionalnych i rękodzieła regionalnego. Ale była też strefa piwa, a przed Urzędem Miasta w Jaśle - gigantyczne, uwielbiane przez część dzieci „dmuchańce”.

W dniu otwarcia międzynarodowego święta wina i winiarzy w Jaśle AD 2019 odbył się korowód uczestników w asyście Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej, uroczyście ogłoszono wyniki VI Konkursu Polskich Win (konkurs ten odbył się 8-9 sierpnia w jednej z podjasielskich winnic) oraz konkursu fotograficznego „Winorośl z bliska” (wystawę najlepszych prac wciąż można oglądać na rynku), a wieczorem (o godz. 22.00) znany już jaślanom Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia zaprosił wszystkich na wspaniały spektakl uliczny „Gloria”. Wcześniej aktorzy tego teatru wzięli udział w korowodzie oraz kilkakrotnie pojawili się na terenie „Ogrodów Winnych” i jarmarków, uatrakcyjniając czas i przestrzeń swoimi niezwykłymi działaniami artystycznymi. Po raz ostatni artyści „Woskresinnia” zaprezentowali się uczestnikom XIV MDW w Jaśle w niedzielne popołudnie, niedługo po mszy św. z poświęceniem wina, odprawionej w jasielskiej kolegiacie (fara). Finałem tegorocznych dni wina był niedzielny wieczorny koncert Spagetti Poloneze w wykonaniu Moniki Mariotti (Teatr Syrena), a oprawę muzyczną popołudniowych godzin z lampką wina zapewnił saksofonista, koncertujący na podeście w „Ogrodach Winnych”.

Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznym – XIV Międzynarodowym Dniom Wina w Jaśle – były: IV Konkurs Win Polskich (8 – 9 sierpnia); Dzień Otwartych Winnic (23 sierpnia); pociąg enoturystyczny z Krakowa do Jasła i z powrotem „Koleją w inne klimaty” (24 sierpnia); warsztaty enologiczne „Alkomat i wino, czyli jak degustować odpowiedzialnie” i „Polska vs. reszta świata” (24 sierpnia) oraz „Z kieliszkiem dookoła Polski” i „Fuzja podkarpackich smaków: lokalne wina i regionalne produkty” (25 sierpnia); warsztaty malarskie „Barwy wina” (24 sierpnia).

Organizatorami XIV Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle byli: Miasto Jasło, JDK, JSW „Vinum pro cultura”; partnerami wydarzenia – PODKARPACIE przestrzeń otwarta, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, WinnicoMania; a patronami medialnymi – branżowe pisma i media elektroniczne.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

   

 

youtube

 

 

 

JDK Papie

100. URODZINY PAPIEŻA
JANA PAWŁA II - KONCERT

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie