AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
7
9
11
14
18
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 9650W jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - Pieniny - zawiodła fanów zwiedzania trzecia w tym sezonie letnim wycieczka autokarowa, zorganizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Jasło i Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, w sobotę 17 sierpnia br. FOTORELACJA

 

Wycieczkowicze zebrali się - jak zwykle - wczesnym rankiem przy JDK, skąd autokarem pojechali w Pieniny. 30-osobową grupę prowadził dobrze znany w środowisku przewodnik PTTK Tadeusz Wójcik. Na miejscu, sprzed Schronicka PTTK w Sromowcach Niżnych, wszyscy wyruszyli na otulony jeszcze mgłą szlak prowadzący na „Okrąglicę” (982 m n.p.m.), czyli jedną z pięciu turni tworzących charakterystyczne Trzy Korony. Idąc w górę skalistym kanionem podziwiali oryginalne wapienne skały Wąwozu Sopczańskiego, leżącego na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.

Na wysokości około 780 m n.p.m. przed wędrowcami odkryła się piękna polana tzw. Przełęczy Szopka, z której ujrzeli  panoramę Tatr w pełnym słońcu. Dalsza trasa prowadziła wzniesieniami do tarasu widokowego na „Okrąglicy”. Tam trzeba było trochę poczekać, bo chętnych do podziwiania wspaniałych krajobrazów było mnóstwo. Stanie w kolejce i wspinaczka po metalowych schodach wymagały cierpliwości i wysiłku, ale poniesiony trud został wynagrodzony z nawiązką niewiarygodnymi widokami. Turyści z Jasła długo rozkoszowali się urokami panoramy Tatr, jeziora Czorsztyńskiego na tle Babiej Góry i Pilska, pasma Przehyby i Radziejowej, a bardziej na południe w dole - Przełomem Dunajca i Małymi Pieniny z najwyższym szczytem Wysoką.

Powrotna droga z Trzech Koron prowadziła przez uroczą Polanę Kosarzyska, przez las i różnobarwne łąki do schroniska, sprzed którego rano wyruszyli w góry. Tam utrudzeni wędrowcy odsapnęli przy ognisku i pieczonych kiełbaskach, a przed wyjazdem w drogę powrotną do Jasła, poszli jeszcze na krótki spacer do leżące po drugiej stronie Dunajca słowackiego Czerwonego Klasztoru, by w Karczmie pod Lipami skosztować słowackich przysmaków.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie