AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
7
9
11
14
18
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 8978Szósta z kolei w bieżącym roku impreza rekreacyjno-rozrywkowa z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne dla dzieci”, odbyła się we wtorek 16 lipca na jasielskim Osiedlu Mickiewicza. FOTORELACJA

 

Pierwszą, 3-godzinną część spotkania zorganizowanego na skwerze przy hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadziła Agencja Artystyczna Bajlandia. Animatorzy, którzy do Jasła przyjechali z Warszawy na początek wystawili „Bajkę o smoku i królu leniuchu”. Spektakl, zagrany w interakcji z widzami, bardzo spodobał się zarówno maluchom, żywiołowo reagującym na kolejne sceny i chętnie włączającym się do proponowanych przez aktorów zabaw, jak i ich opiekunom, którzy też zostali wciągnięci do występów.

Po przedstawieniu, jego bohaterowie razem z pajacem Romkiem, poprowadzili gry, zabawy i konkursy z nagrodami, przy okazji niektórych z nich przekazując edukacyjne treści i zachęcając najmłodszych do dbałości o zdrowy styl życia.

Wśród wielu zabaw ruchowych była również podróż tak lubianym przez niemal wszystkie dzieci pociągiem, jadącym z daleka i porcja intensywnej gimnastyki przy tańczeniu „Kaczuch” i „Wyginam śmiało ciało”, a na zakończenie pierwszej części -łapanie baniek mydlanych.

Ostatnią atrakcją wtorkowego artystycznego popołudnia było malowanie farbami na przezroczystych foliach rozciągniętych pomiędzy drzewami, kredą na płytkach chodnikowych i kredkami na rozciągniętym na trawie grubym papierze. Te zajęcia poprowadziły plastyczki z JDK.

Organizatorem WSA 2019 jest Jasielski Dom Kultury. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Jasło w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii „Postaw na Rodzinę”.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie