AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
23
26
27
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 0025W ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Jasła 2019. Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – przygotowali mnóstwo atrakcji. Święto miasta odbyło się na obiektach MOSIRu.  Na przybyłych czekały również stoiska Urzędu Miasta, Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

 

FOTORELACJA

 

FILM: SOBOTA  FILM: NIEDZIELA

 

Impreza rozpoczęła się XIV edycją „Munduriady”, na którą tradycyjnie złożyły się konkursy i pokazy sprawnościowe służb mundurowych. W zmaganiach wzięły udział służby mundurowe oraz uczniowie klas mundurowych ze szkół średnich powiatu jasielskiego.

Pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół w Trzcinicy, drugą pozycje wywalczyli przedstawiciele Służby Więziennej, trzecie miejsce na podium zdobyła Straż Pożarna, tuz za podium znaleźli się przedstawiciele Policji, na piątym miejscu – ubiegłoroczni triumfatorzy - Straż Miejska, na szóstym Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, a na siódmym Podkarpacka Brygada z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy.

Jak podkreślił Bogusław Łach, pomysłodawca i organizator wydarzenia oraz szef jasielskiego regionu IPA, „Munduriada” wpisała się już na stałe w program Dni Jasła. Sobotnią strefę koncertową rozpoczął występ rymanowskiej grupy P.A.G.E. Muzycy reprezentujący scenę hard rockową przestawili jasielskiej publiczności m.in. utwory z ich debiutanckiej płyty „Online”.

Po nich na scenę wkroczyli muzycy zespołu Pudelsi. Śpiewający z zespołem od 2010 roku Piotr Foreman jest godnym następcą Maćka Maleńczuka i wprowadził słuchaczy w znakomity nastrój. Nie zabrakło największych przebojów formacji: „Dawna dziewczyno”, „Pudel z Guadelupy”, „Kocham się”, czy „Samba Mamba”. Podczas wykonania tej pieśni wokalista zaprosił na scenę jasielską reprezentantkę płci pięknej, z którą wspólnie zatańczyli.

Gwiazdą sobotniego wieczoru była Ewelina Lisowska. Młoda wokalistka znana z takich hitów jak „Nieodporny rozum”, „W stronę słońca”, „Jutra nie będzie”, „We mgle”, „Na obcy ląd”, „Nowe horyzonty”, „Zatrzymaj się”, „W sercu miasta” „T-shirt” czy        „Tylko mój”, porwała swoim energetycznym występem do tańca przybyłą publiczność.

Niedzielne święto miasta rozpoczęli artyści z Centrum Uśmiechu. Detektyw Ogórek wraz z Jagódką i Truskawka uczyli dzieci, jak i dorosłych, jak zdrowo się odżywiać. Ich wesołemu występowi towarzyszyły edukacyjne piosenki, m.in. „Gruszka” czy  „Olimpiada w Jarzynowie”. Detektyw i jego towarzyszki są znani milusińskim z programów telewizyjnych w stacjach Mini Mini czy TVP ABC.

Następnie na scenie zaprezentowali się soliści, tancerze, grupy wokalne i zespoły Jasielskiego Domu Kultury.

Zespoły taneczne Hip Hop Kids, utytułowana grupa R – Revolution, solistki: Oliwia Górniak, Oliwia Baran i Justyna Węgrzyn, które na co dzień tańczą we wspomnianej grupie. Wystąpiły także duety taneczne: Agnieszka Głąb i Gabriela Śnieżek, Natalia Baran i Julia Koś oraz Oliwia Górniak i Ewa Tuchowska. Młodzi tancerze zdobywają laury na imprezach ogólnopolskich ćwicząc pod okiem Katarzyny Korony, instruktora tańca w Jasielskim Domu Kultury.

Nie zabrakło występów utalentowanych wokalistów: Julii Zielińskiej i Aleksandry Brągiel, duetów wokalnych: Nataszy Litwy i Aleksandry Sieńkowskiej oraz Krystiana Bąka i Natalii Spólnik. Wystąpił również zespół Vatra oraz grupa wokalna Makagigi. Młodzi wokaliści, kształcący się pod okiem Ewy Grzebień, instruktora muzyki w JDK, mają na swoim koncie zwycięskie występy na wielu ogólnopolskich koncertach wokalnych.

Po tych występach z pokazem tanecznym Salsation wystąpiła Sonia Zwoleńska z zaprzyjaźnionymi tancerzami.

Po pokazie tanecznym na scenie pojawili się muzycy rzeszowskiej formacji Metromon. Muzykę zespołu często porównuje się do stylistyki nieistniejącej już grupy O.N.A. Grupa przedstawiła utwory przygotowane na ich debiutancki album.

Punktualnie o 20:30 na scenę wkroczyła niedzielna gwiazda wieczoru – zespół Lady Pank. Legenda polskiej sceny rockowej rozpoczęła swój koncert od „Kryzysowej narzeczonej” oraz „Zamków na piasku”. Przed ponad 70 minut zaprezentowali przekrój swoich największych przebojów z lat 1982 – 2004, m.in. „Tacy sami”, „Zostawcie Titanica”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Mniej niż zero” „Vademecum skauta” czy „Stacja Warszawa”.

Wzorem lat ubiegłych dwudniowe święto miasta poprowadził Janusz Laskowski, jaślanin, aktor, prezenter.

Dni Jasła zakończył pokaz sztucznych ogni.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15
16
22
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie